Festiwal kwiatów

Festiwal kwiatów


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Uwielbiamy, gdy ulice miast toną w roślinnych dekoracjach. Właśnie dlatego tak bardzo zainteresował nas Festiwal Kwiatów – szczególna impreza, która łączy ludzi i odmienia szarą rzeczywistość.

Festas do Povo  (7)Źródło: www.tinbuoisang.net

Po czterech latach Festiwal Kwiatów, znany również jako Festiwal Ludzi (Festas do Povo, Festas das Flores) powrócił na ulice portugalskiego Campo Maior in Alentejo. Jeszcze do 30 sierpnia mieszkańcy miasta oraz turyści mogą podziwiać najbardziej niesamowitą ze wszystkich instalacji, jakie tam zgromadzono – papierowe dzieła sztuki znajdują się niemal w każdym zakątku.

Festas do Povo  (8)Źródło: www.boredbean.com

Autorzy kwiatowo-papierowej instalacji pracowali nieustannie aż przez 4 miesiące. Gdy spojrzycie w górę, zgadniecie dlaczego musieli przeznaczyć na to niemal pół roku. Niezliczone ilości papierowych kwiatów świadczą o ogromnej cierpliwości autorów, wielu nieprzespanych nocach, licznych opuszczonych spotkaniach i pomiętych posiłkach. Takich wyrzeczeń musieli podjąć się artyści tworzący kwiatową dekorację na ulicach Campo Maior in Alentejo.

Festas do Povo  (6)Źródło: www.minutebuzz.com

Festiwal Kwiatów nie jest jednak typowym wydarzeniem…. To szczególna okazja, podczas której to właśnie mieszkańcy wspólnie podejmują decyzję o tym, w jaki sposób udekorować ich wspólną przestrzeń. Odbywa się więc prawdziwa lekcja demokracji i dobry powód, dlaczego przedsięwzięcie określane jest właśnie Festiwalem Ludzi!

Festas do Povo  (5)Źródło: www.minutebuzz.com

Festas do Povo  (4)Źródło: www.tinbuoisang.net

Festas do Povo  (3)Źródło: www.boredbean.com

Festas do Povo  (2)Źródło: www.boredbean.com

Festas do Povo  (1)Źródło: www.minutebuzz.com

Dodaj komentarz