Euro piłka zdobi Rzeszów!

5 czerwca 2012
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Ma trzy metry średnicy i barwy Polski i Ukrainy, organizatorów Euro 2012. O czym mowa? O piłce z kwiatów, która stoi w okolicy stadionu miejskiego w Rzeszowie.

Pod koniec minionego tygodnia  dobiegły końca prace związane z montowaniem Euro gadżetów, jakie podkarpacka stolica zdecydowała się zakupić od firmy Terra® i umiejscowić na czas zbliżających się mistrzostw.

Jak możemy przeczytać na portalu rzeszow4u.pl: „W Rzeszowie  jako pierwsza zaprezentowała się mniejsza piłka znajdująca się w rejonie Rynku. Dokładniej, gadżet ulokowany został w pobliżu skweru im. Kazimierza Górskiego przy ul. Słowackiego. Do stworzenia nietypowej ozdoby wykorzystano łącznie 700 kwiatów. Powstała dekoracja to klomb utworzony na celowo wykonanym podniesieniu.”

„Kolejna piłka pojawiła się natomiast przy al. Powstańców Warszawy, niedaleko stadionu. Jej konstrukcja ma trzy metry średnicy, zaś do udekorowania metalowego szkieletu potrzebnych było aż 1200 sadzonek. Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że być może kwiatowa piłka pozostanie w tym miejscu już na stałe.”

Piłki zbudowane z metalowych elementów wypełniane są ziemią. Barwy narodowe Polski i Ukrainy są ułożone z białych i czerwonych begonii, białych smagliczek i niebieskich żeniszków.

Przeczytajcie również o montażu piłek w Rzeszowie na rzeszow.gazeta.pl i rzeszow4u.pl

Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Źródło: www.rzeszow4u.pl, www.rzeszow.gazeta.pl

Dodaj komentarz