Plebiscyt
Elektryzująca sztuka

Elektryzująca sztuka

19 października 2015


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Pewnych rzeczy nie da się uniknąć – tam, gdzie jest człowiek, musi być również niezbędna infrastruktura, która ułatwia mu życie, jednak nie zawsze zachwyca wyglądem. Tak jednak być nie musi!

street art skrzynki (5)Źródło: www.boredpanda.com

Coraz popularniejszym trendem staje się zdobienie otaczającej nas przestrzeni. Dotychczas szare i zaniedbane elementy codzienności stają się niepowtarzalnymi dziełami sztuki. Z pewnością nie raz mogliście już podziwiać kosze na odpady, które ze zwykłych pojemników przeistoczyły się w imponujące przejawy ludzkiej kreatywności.

street art skrzynki (11)Źródło: www.boredpanda.com

Podobnie dzieje się w Porto w Portugalii, gdzie lokalny designer postanowił odmienić wygląd tradycyjnych skrzynek elektrycznych. Doskonale znamy je również z polskich miast: to zwykłe stalowe bryły, które często stoją w najmniej odpowiednim miejscu: na przykład w eksponowanych przestrzeniach przed eleganckimi budynkami lub po środku rabaty.

street art skrzynki (8)Źródło: www.boredpanda.com

Mimo to, że często lokowane są w tak ważnych lokacjach, zawsze wyglądają tak samo – nudno lub po prostu nieestetycznie. Nie da się ich wyeliminować, bo grają bardzo ważną role, a bez nich nasze życie stałoby się naprawdę trudne. Może warto więc pogodzić funkcjonalność z estetycznym wyglądem?

street art skrzynki (10)Źródło: www.boredpanda.com

Z takiego założenia wyszedł Bug Bolito, artysta, ale przede wszystkim mieszkaniec Porto. Uzbrojony w najprostszy i najlepszy oręż: kreatywność, postanowił odmienić przestrzeń swojego miasta, i trzeba przyznać, że zrobił to z doskonałym skutkiem. Wystarczyło nieco farby, by szare, stalowe skrzynki przemienić w bajecznie kolorowe dzieła sztuki – bez szkody dla samej infrastruktury, ale za to z jaką korzyścią dla miasta! Ludzkie twarze, natura, nieco surrealistycznych elementów i cenne życiowe rady – tak piękne motywy zdobią teraz przestrzeń Porto.

street art skrzynki (9)Źródło: www.boredpanda.com

Jesteśmy pewni, że w Polsce nie brak równie utalentowanych artystów. Chętnie zdamy relację z podobnego przedsięwzięcia z naszych ulic 🙂

street art skrzynki (7)Źródło: www.boredpanda.com

Źródło: www.boredpanda.com

« »

Dodaj komentarz