1

Dwa oblicza architektury

Donice TerraForm

Współczesne budownictwo wymaga efektywnego wykorzystania przestrzeni. Zwarta zabudowa dyktuje określony sposób aranżacji każdego centymetra, dlatego zachowanie równowagi między designem, funkcjonalnością a przyjaznością dla użytkownika jest tak problematyczne.

Donice TerraForm

Źródło: www.terraform.pl

Nie jest jednak niemożliwe! Prawdą jest, że nowoczesne inwestycje budowlane, przede wszystkim te o charakterze komercyjnym, oparte są i zależą głównie od rozrachunku ekonomicznego. Całość podlega zmiennym warunkom rynkowym i skomplikowanym analizom. Jednak w czasach, gdy oszczędność jest najwyższą cnotą, można nadal otaczać się wysmakowanym designem.

Dążenie do równowagi

Udany projekt architektoniczny skupia się nie tylko na stworzeniu funkcjonalnej bryły. Obecnie dużą rolę przykłada się do kreowania całej przestrzeni, tak by każdy jej element tworzył spójną całość. Urbaniści dążą do uzyskania równowagi pomiędzy podstawową potrzebą schronienia a potrzebą otaczania się pięknem. Najnowsze tendencje architektoniczne przynależą do dwóch, odległych, ale nie zupełnie odrębnych światów.

Klasyczna ekologia

Jednym z dominujących trendów jest tworzenie przestrzeni otoczonej zielenią już istniejącą. W tym celu wykorzystuje się zastały drzewostan i trawniki, dbając by nie dewastować ich na etapie budowy. Projekty są zgodne z kanonami, nie przewidują nadmiernych innowacji ani mnogości stali i szkła. W tej kategorii dominują osiedla mieszkalne i budynki przedsiębiorstw o profilu proekologicznym. Liczy się natura, jednak  często jest dla niej zbyt mało miejsca… Rozwiązaniem są duże donice TerraForm o rozmiarach odpowiednich do przechowywania krzewów oraz niewielkich drzew, kolorach i formach stosownych dla każdej przestrzeni. Na tyle lekkie, by dowolnie zmieniać ich położenie, a jednocześnie wytrzymałe tak, by sprostać wszelkim niedogodnościom pogodowym.

Donice TerraForm

Źródło: www.terraform.pl

Nowoczesny industrializm

Duże donice równie dobrze wpiszą się w drugi z popularnych trendów w budownictwie. Opiera się on na odważnych formach, połączeniu niecodziennego designu z żywymi kolorami, metalem i szkłem. Ta tendencja szczególnie dostrzegalna jest w przypadku budynków dla przedsiębiorstw z nowoczesnych sektorów gospodarki. Duże donice TerraForm o soczystych kolorach w połączeniu z wielkimi, szklanymi ścianami będą samodzielną dekoracją – w ten sposób oba trendy zaczynają się przeniknąć

Donice TerraForm

Źródło: www.terraform.pl

Donice TerraForm

Źródło: www.terraform.pl

Fuzja stylów

Każdy z nich przewiduje obecność elementów naturalnych, jednak interpretują je na swój sposób. Szkło i metal warto więc zestawić z drewnem, tak samo jak rośliny można połączyć z nowoczesnymi pojemnikami o odważnych kolorach. Taki zabieg sprawi, że przestrzeń zostanie doceniona przez zwolenników trendu naturalnego, jak i nieco bardziej przemysłowego. Nawet industrialne otoczenie może stać się przytulne, a duże donice pełne okazałych roślin poprawią komfort przebywania w takim miejscu. To również sposób na wykreowanie przestrzeni łączącej funkcje biurowe z mieszkalnymi, usługowymi, a nawet czysto rozrywkowymi

Donice TerraForm

Źródło: www.terraform.pl

Ciekawe formy architektoniczne i niebanalna kolorystyka tworzą z elementami zieleni spójną kompozycję miejskiej zabudowy. Odpowiednio przemyślany kontrast również może być dekoracją! Bez względu na to, czy w toku inwestycji wybrany zostanie bardziej „zielony” lub industrialny projekt, donice będą prawdziwym łącznikiem pomiędzy światem natury i przemysłu.

 Donice TerraForm

Źródło: www.terraform.pl

Donice TerraForm

Źródło: www.terraform.pl

Donice TerraForm

Źródło: www.terraform.pl