Duża donica to wybór na lata – Jak dostosować dekoracje do pory roku.

Ludzie wykorzystują różne produkty na wiele sposobów. Niektórzy robią to ze względów finansowych, inni nie lubią marnotrawstwa, jeszcze inni chcą być eko. W mojej rodzinie wykorzystujemy stare gazety jako papier do pakowania na święta. Do niego dokupujemy jedynie naturalny sznurek – w ten sposób pakunki wyglądają pięknie i naturalnie, a oprócz tego mamy szansę wykorzystać raz jeszcze coś, co i tak znalazłoby się już w śmietniku. Oczywiście najlepiej wyglądają te typowe czarno-białe gazety, które pachną tuszem drukarskim, ale tak naprawdę, można wykorzystać nawet stare kolorowe czasopismo – tym razem wystarczy dołożyć kolorową wstążkę i kokardkę.

Duża donica GIANTO to wybór na lata. Od początku zakupu możemy się cieszyć różnorodnością aranżacji i przede wszystkim możliwości, jakie nam daje ów zakup. Pewnie każdemu donica kojarzy się jedynie z kwiatami. Jest to oczywiście słuszne skojarzenie. Każdy z nas ma w domu kwiaty. Jedni małe inni duże. U niektórych dom zaczyna nawet przypominać małą dżunglę.

Co jednak zrobić, gdy jest to donica stojąca na dworze, a sezon zaczyna nie rozpieszczać temperaturą? Czy taką donicę należy schować do magazynu i czekać na ponowne pojawienie się ciepłych promieni słońca? Okazuje się, że możliwości jest znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać.

Każda pora roku ma pewne cechy i walory, które możemy z powodzeniem wykorzystać podczas dekorowania naszych donic. Poniżej zaprezentujemy zaledwie kilka możliwości – tych, które nam podobają się najbardziej. Zastanawiamy się jednak, jak wielką kreatywnością mogą się wykazać ludzie, którzy znaleźli się w posiadaniu takich donic i oczywiście chętnie się dowiemy! Jeśli chcielibyście podzielić się z nami swoimi aranżacjami, lub fotografiami tego typu dekoracji, które znajdują się w Waszych miastach – wyślijcie je nam na adres mailowy kamila.pieslak@terra-pl.eu. 

Zastanawialiśmy się jednak co w przypadku, gdy miasto kupiło wcześniej ozdoby tematyczne – np. wielkanocne? Czy da się je wykorzystać jesienią, lub nawet zimą? I jak to wygląda w odwrotnym przypadku? Jak wykorzystać zimowe ozdoby wiosną i latem?

Na te pytania nie szukaliśmy odpowiedzi daleko, mieliśmy je pod ręką! Dzisiaj chętnie podzielimy się z Wami sztuczkami naszych klientów, które co roku pozwalają upiększać i ozdabiać miasta podmieniając jedynie drobne elementy!

Dzięki dużym donicom GIANTO możemy zabawić się na wiele sposobów. Możemy wykorzystać je do ukwieceń, ale również do posadzenia drzew! A skoro już jesteśmy przy drzewach, to warto wspomnieć o choinkach, one również mogą ozdabiać miasta stojąc w pięknej kolorowej donicy! Oprócz tego spotkaliśmy się również z artystycznymi kompozycjami – z wykorzystaniem leżących donic, z których wysypywały się dynie, czy ,,wylewały” chryzantemy.

Wielkie donice nie muszą jedynie stać. Mogą również… Leżeć? Tak! W ten sposób polskie miasto Września przyozdabiało swoją przestrzeń co sezon – zmieniały się jedynie rośliny i kwiaty.

Wiosną i latem w kompozycji brały udział trawy i kwiaty, głównie bratki i wrzosy, chociaż możliwości jest nieskończoność!

Jesienią pojawiły się dynie, które wręcz ,,wylewały się” z donic. W otoczeniu znalazło się również drewno i ponownie wrzos.

Zimą natomiast zagościły drzewka. Z początku zwyczajne, lecz z czasem – w okresie świąt – przyozdobione stały się choinkami.

To przykład jednego miasta, ale sytuacja wygląda podobnie w miastach na całym świecie. Wszyscy starają się dokonać zakupu na lata, który pozwoli im cieszyć się dekoracjami każdego sezonu. Produkty, które dla miasta będą niczym biżuteria dla kobiety. Naszyjnik, który wygląda pięknie zarówno do wieczorowej sukni, jak i do wełnianego swetra. Z takich elementów możemy się w końcu cieszyć najczęściej i najdłużej.

Latem i wiosną w donicach GIANTO pięknie prezentują się kwiatowe dekoracje oraz liściaste drzewa.

Kolory dodają nam energii, natomiast liście drzew powodują przyjemny powiew wiatru, dają cień oraz tlen. Dodatkowo zieleń to kolor, który wpływa na nas najbardziej uspokajająco. Jest również udowodnione, że zieleń pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Oto kilka pomysłów na konfiguracje w ciepłe pory roku. Wyjątkowo podoba nam się rozmieszczanie donic XXL w okolicach placów zabaw – dzięki nim dzieci mogą poczuć się jakby wylądowały w filmie pt. Alicja w krainie czarów!

Jesienią proponujemy zapoznać się z konfiguracjami drzew, bluszczy, traw i wrzosów. Powoli mogą również zagościć chryzantemy. Pamiętajmy, aby odpowiednio dobierać rośliny do pogody – najlepiej wybrać takie, którym nie straszne pierwsze przymrozki.

Dodatkowo chryzantemy zakorzeniły się już w naszej kulturze na dobre i prawdopodobnie wszystkim kojarzą się już ze świętami Wszystkich Świętych. Pięknie wyglądają też duże dynie w donicach położone pomiędzy bujnym wrzosem.

Na koniec polecamy bluszcz. Oczywiście wtedy nasza donica musi stać w pobliżu czegoś, po czym nasza roślinka mogłaby się piąć, ale na to już znamy rozwiązania. Bluszcz jest rośliną całoroczną, więc może nasze oczy cieszyć bez przerwy!

Na koniec pozostaje nam zima. Często wydaje się, że to jest ten moment, w którym nasze roślinki należy wykopać i zabrać w ciepłe miejsce, a ozdoby schować do magazynów. Nic bardziej mylnego!

Dzięki wytrzymałości naszych produktów donice mogą nadal dodawać nam energii swoimi barwami nawet w zimę. Nie powinny jednak stać puste. W różnych miastach podczas zimy zostały wykorzystane do ustawienia choinek!

Zdarzało się nawet, że zamiast bombek – w lutym – pojawiały się na nich czerwone serca z okazji walentynek. To dopiero ciekawy pomysł na wykorzystanie pełnego ich potencjału!

Cieszymy się, że jeden produkt może spełniać tak wiele funkcji. Konfiguracje z różnych krajów i miast inspirują również nas do dalszego rozwoju. Leżące donice to coś, co chętnie prezentujemy. Jest to nietuzinkowy i bardzo kreatywny pomysł, dzięki któremu w naszej aranżacji może znaleźć się prawie wszystko! Nawet rozsypane paczki prezentów. Nie możemy doczekać się tegorocznych pomysłów!

A Wam, która pora roku najbardziej przypadła do gustu?