Donice z fiberglassu – co i jak?

14 lipca 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Fiberglass, zwany również włóknem szklanym, to znane od dawna tworzywo budowlane, które zyskuje coraz większą popularność w świecie modnych dekoracji. Jest lekki i łatwo poddaje się formowaniu, a na dodatek może występować w każdym kolorze, właśnie dlatego tak dobrze sprawdza się jako materiał na nowoczesne donice.

nowoczesne donice terraform (1)Źródło: www.terraform.pl

Osłona roślin

Jak sprawić, by zieleń miejska była odpowiednio zabezpieczona przed chłodem i wiatrem? Częstą bolączką współczesnych miast jest brak naturalnych dekoracji wczesną wiosną i późną jesienią. Niskie temperatury skutecznie uniemożliwiają niektóre nasadzenia, jednak wcale nie musi tak być! Donice z wkładką ze styropianu skutecznie izolują system korzeniowy przed nadmierną ekspozycją na chłód. Ten specjalny element jest niewidoczny z zewnątrz, dzięki czemu pojemnik nadal wygląda estetycznie – wystarczy rzut oka na dekorację z niemieckiego miasta Grabow, by się o tym przekonać.

nowoczesne donice terraform (3)Źródło: www.terraform.pl

Bogata gama barw

W kolorowym otoczeniu życie staje się przyjemniejsze. Z taką tezą nie sposób polemizować. Właśnie dlatego podczas aranżowania przestrzeni publicznych warto wybrać donice w żywych kolorach, które podkreślą urok roślin i zaakcentują okoliczną architekturę. Miasto Grabow postawiło na najmodniejszy w tym sezonie antracyt, jednak to nie koniec możliwości: od intensywnej żółci, poprzez soczystą zieleń i kojący błękit – donice z fiberglassu to najbogatsza gama przeszło 200 kolorów palety RAL. Jest w czym wybierać!

nowoczesne donice terraform (4)Źródło: www.terraform.pl

Nienaganne wykończenie

Jakość i estetyczne wykończenie to podstawowe wyróżniki donic wysokiej jakości. Niechlujny detal może zniszczyć nawet najpiękniejszą kompozycję, dlatego warto przyjrzeć się szczegółom. Idealnie wykrojone brzegi donic z fiberglassu i brak szpecących wybrzuszeń na całej ich powierzchni sprawiają, że pojemniki tego typu stają się chlubą całej okolicy. Estetyka jest szczególnie ważna dla włodarzy miasta Grabow, których celem było stworzenie stosownej oprawy dla zabytkowego barokowego ratusza. Tak wymagająca przestrzeń nie uznaje bylejakości! Krótko mówiąc: tutaj potrzebne były donice z fiberglassu.

nowoczesne donice terraform (2)Źródło: www.terraform.pl

Mobilna dekoracja

Możliwość dowolnej zmiany dekoracji nowe możliwości. Donice z fiberglassu są lekkie, co daje im stosunkowo wysoką mobilność. Stojące w przestrzeni publicznej pojemniki są stabilne, jednak wystarczy niewielki nakład siły, by przenieść je w inne miejsce, np. celem organizacji wydarzenia pod otwartym niebem lub zamknięcia ruchu dla pojazdów w wybranym miejscu. Trudno o bardziej eleganckie słupki miejskie!