Donice w najlepszej formie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Klasyczna tuba z szerokim rantem stała się nudna? Postaw na oryginalność i wybierz donice kwiatowe o awangardowych kształtach.

donica Gear TerraForm.pl_Źródło: www.terraform.pl

Aktualne trendy w wyposażeniu wnętrz każą spoglądać nieco dalej, a śmiałe formy zyskują coraz większą popularność. Ogromna sława nie wzięła się znikąd:

Nowoczesne donice kwiatowe już od dawna nie ograniczają się jedynie do tradycyjnego kształtu tuby lub zwyczajnej misy. Ich projektowaniem często zajmują się znani designerzy, a najlepsi z nich tworzą dla włoskich marek Slide i TeraPlast. Dzięki ich pomysłom pojemniki na rośliny stopniowo stają się czymś więcej, oferują dodatkowe możliwości, a ze względu na oryginalność form, często blisko im do awangardowych dzieł sztuki.

Donica ilvaso TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Nie tylko dla miłośników podróży

Włoskie donice kwiatowe marki TeraPlast to całkowite zaprzeczenie klasycznej formy pojemników. Designerzy z Italii niemal całkowicie zerwali z kanonem i postawili na oryginalność, a podczas pracy inspirowali się podróżami. Wnętrze miłośników zwiedzania i stylowych dekoracji zyska niebanalny dodatek dzięki donicom takim jak Venezia, Roma, Africa oraz New York – te pojemniki na kwiaty to w dużej mierze nowoczesne rzeźby, których dodatkową funkcjonalnością jest miejsce dla roślin.

donica new york teraplastŹródło: www.terraform.pl

Podświetlane modele tych donic to największa gratka dla osób ceniących sobie oryginalne dodatki. Już nie trzeba podróżować za ocean, by oczom ukazała się rozświetlona w magiczny sposób Venezia, Roma lub New York

donica venezia teraplastŹródło: www.terraform.pl

Dla zakochanych… w designie

Jak wyrazić miłość do stylowych dodatków? Projektanci współpracujący z włoską marką Slide znają odpowiedź na to pytanie – stworzyli oni donicę Mon Amour w kształcie serca. Oryginalny kształt pojemnika pozwala nie tylko nasadzić w nim rośliny, ale również przechować w nim domowe bibeloty – np. poduszki lub magazyny, a nawet… kostki lodu i butelkowane napoje.

Donica monamur TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Z kolei specjalnie dla zakochanych w sztuce współczesnej powstała włoska donica Secret, której geometryczna forma nawiązuje do rzeźby o nieregularnym kształcie.

donica Secret TerraForm.pl_Źródło: www.terraform.pl

Włoscy designerzy zadbali o wszystkie potrzeby miłośników niebanalnego designu. Stworzyli oni szereg niepowtarzalnych pojemników, które doskonale nadają się do wyeksponowania roślin, ale również oferują inne ciekawe możliwości: donica Gear, w kształcie koła zębatego, po odwróceniu staje się siedziskiem, a Bamboo, donica inspirowana naturą, może z powodzeniem stać się oryginalną, lekką i mobilną ścianką działową.

donica-Bamboo-TerraForm.plŹródło: www.terraform.pl

Zabawa formą sprawia, że twórcy donic TeraPlast oraz Slide pozwalają ciekawie kreować  otoczenie. Nie oznacza to jednak, że całkowicie rezygnują oni z klasycznych wpływów – Il Vaso jest przecież tradycyjną donicą… a raczej jej przekrojem!

donice slide (1)Źródło: www.terraform.pl

donica mon amour slideŹródło: www.terraform.pl

donica secret 3 TerraForm.plŹródło: www.terraform.pl

2 komentarze do “Donice w najlepszej formie”

  1. Takie monumentalne donice podobają mi się szczególnie wewnątrz! Nie wiem czy odważyłabym się zaszaleć z takimi dekoracjami w moim M2, ale jeżeli ktoś posiada duże, otwarte przestrzenie to rewelacja. Mogę teraz tylko wzdychać i zazdrościć 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz