Donice w mieście

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Czym jest miasto bez kwiatów? Jedynie smutną i szarą przestrzenią, która odstrasza, a nie przyciąga. Co prawda istnieje i funkcjonuje, ale bez klimatu, który sprawia, że mieszkańcy czują się lepiej.

donice miejskieźródło:  www.atech-pl.eu

Nasze miasta są zwykle gęsto zabudowane, a postępujący rozwój i niepohamowana globalizacja często wymuszają na planistach ograniczanie i tak nielicznych już terenów zieleni. Czy jednak kolejne budynki to odpowiednia cena za utratę kontaktu z naturą w miastach? Przecież to ona sprawia, że odnawiamy siły, głęboko oddychamy, regenerujemy spracowany wzrok. Nawet jeśli na szali stawiany jest rozwój osobisty lub gospodarczy całej okolicy – nie trzeba od razu godzić się na życie w szarej i przygnębiającej przestrzeni przeciętnego miasta.

Rośliny sadzone w specjalnych pojemnikach również mogą być przepustką do świata natury. Donice miejskie Atech są przemyślane tak, by pomieścić nawet większe okazy, co pozwala stworzyć prawdziwą miniaturę lasu, i to nawet na zurbanizowanej przestrzeni. Przeszkodą dla nich nie jest więc betonowe podłoże ani miejski chodnik. Nie straszne im wahania pogody, dlatego sprawdzą się równie dobrze w miejscu mocno nasłonecznionym, jak i narażonym na częste opady deszczu.

donice miejskieźródło:  www.atech-pl.eu

Nie jest tajemnicą, że współczesne miasta chcą się nie tylko rozwijać, ale również odpowiednio prezentować. Aby zadbane uliczki i zielone klomby wyglądały jeszcze lepiej, można udekorować je kolorowymi roślinami. Jednak w toku zakupów należy pamiętać, że nie liczy się sam wygląd. Równie istotne jest wykonanie i wytrzymałość, głównie ze względu na warunki atmosferyczne oraz akty wandalizmu.

Twórcy kolekcji pojemników Atech zaprojektowali ją tak, że każdy wybierze coś dla siebie. Soczysta, cytrusowa żółć, granat w kolorze wieczornego nieba – to tylko kilka wcieleń, jakie może przybrać donica miejska Amphor. Zarówno ten, jak i pozostałe produkty sygnowane logo marki zaopatrzono w system podwójnego dna, stanowiącego rezerwę wody i zapewniającego cyrkulację powietrza. Dla większej wygody zaproponowano wkładkę uprawną, odpowiednio dostosowaną dla konkretnego pojemnika – w ten sposób zmiana ukwiecenia nie wymaga demontowania i transportowania całej donicy. Proste, prawda?

Donice miejskie Atech to skuteczny lek na brak zieleni w miastach. To również broń w walce z wszechobecną szarością i sposób na ożywienie przestrzeni w nieco niekonwencjonalny sposób.  Obsadzone kwiatami stworzą przyjemny klimat, znacznie poprawiając samopoczucie mieszkańców i przyczynią się do wzrostu poziomu estetyki w przestrzeni miejskiej.

donice miejskieźródło:  www.atech-pl.eu

donice miejskieźródło:  www.atech-pl.eu

donice miejskie

źródło:  www.atech-pl.eu

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz