Donice miejskie… z widokiem

Nesselwang to urokliwa miejscowość u podnóża alpejskiego stoku. Ze względu na tak wyjątkowe położenie nie brakuje tu ani miłośników zimowych sportów, ani pięknych widoków. Nic, tylko usiąść wygodnie i podziwiać majestatyczne szczyty!

donice xxl terraformDonica z funkcją stołu czy model z siedziskiem? A może coś o typowo klasycznej formie? Poznaj wszystkie możliwości donic XXL, pobierz najnowszy przewodnik po funkcjonalnych rozwiązaniach dla każdej przestrzeni!

Nesselwang, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

…tylko gdzie? Możliwości jest mnóstwo – miasto jest wszak otoczone górami. Okazji do napawania się widokami nie brakuje nawet w samym centrum. Tuż pod jedną ze szkół zaaranżowano niebanalny skwerek z klasycznymi siedziskami. Choć jest to przestrzeń ‘zatopiona’ pośród typowo miejskiej zabudowy i pokryto ją kostką brukową, pojawiła się na niej zieleń i naturalne kolory.

Nesselwang, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

Duże pojemniki na rośliny z siedziskiem

Na miniskwerku pod lokalną szkołą, obok tradycyjnych ławek, ustawiono donice miejskie z funkcją siedziska. Tak oto zarówno uczniowie, jak przechodnie, zyskali i miejsce do wypoczynku, i element natury. …a do tego z jakim widokiem! Kompozycja z wielkimi pojemnikami na rośliny została ulokowana tak, by siedząc na ławkach-donicach, móc swobodnie podziwiać alpejskie szczyty.

Nesselwang, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

Mobilne donice miejskie

Co ważne, donice z funkcją siedziska trafiły na skwerek bez utrudniania ruchu kołowego. Choć w bezpośrednim pobliżu znajduje się jezdnia, to wprowadzenie pojemników wymagało użycia jedynie lekkiego i zwrotnego wózka paletowego (dzięki specjalnym żłobieniom w podstawie), a w razie potrzeby mogą one zostać równie szybko przeniesione w inne miejsce. To wielka zmiana wobec tradycyjnych ławek miejskich, najczęściej wykonanych z ciężkich materiałów, a na dodatek kotwionych na stałe w podłożu.