Donice dla miast

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Każde miasto chce się wyróżnić i być rozpoznawalne – między innymi dzięki unikalnej zabudowie. Dlatego też władze miast coraz częściej stawiają na najlepsze rozwiązania architektoniczne takie jak designerskie donice, będące ważną częścią otaczającego nas krajobrazu o dużym wpływie na ogólną estetykę przestrzeni.

Ruda Śląska
Autor: GKiOŚ Ruda Śląska

Funkcjonalność dla miast

Miasta na całym świecie przywiązują coraz większą wagę do tego jak są i jak mogą być zaaranżowane. Szanse mają zarówno nowo powstające przestrzenie miejskie jak i te, które się rewitalizuje czy remontuje. Można, za przykładem Rudy Śląskiej, wybrać funkcjonalne i wytrzymałe donice A-malo, które są wyposażone w element pierścienia będącego wygodnym stolikiem.

Ruda Śląska
Autor: GKiOŚ Ruda Śląska

Identyfikacja przestrzeni

Przecież to w ten sposób powstają ikony, które często przeistaczają się w znaki identyfikacyjne miejsc, które tworzą charakter miasta i jego atmosferę. A o tym, czy miasto „ma duszę”, w największym stopniu decydują części składowe tej przestrzeni. To właśnie nowoczesne donice pełne kwiatów czy mała architektura nadają unikalną atmosferę, a często same stają się tak charakterystyczne, że przysłaniają swoją sławą budynki i pomniki. W Sopocie donice Tube stały się już nieodłącznym elementem „Monciaka”.

donice tube donicemiejskie.pl aŹródło: www.terraform.pl

Z myślą o użytkownikach

Donice miejskie przede wszystkim powinny służyć ludziom – ich użytkownikom, sprawiać, że przebywanie w przestrzeni miejskiej jest wygodniejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Dobrze zaprojektowane, wyraziste donice miejskie mogą sprawić, że mieszkańcy będą z niego dumni ze swojego otoczenia, a turyści i inni goście na długo zapamiętają. Donice miejskie mogą wyrażać tożsamość miejsca – tak jak w Świnoujściu, gdzie ustawiono duże donice TerraForm model Intel w kolorze szarym, który idealnie współgra z różnobarwnymi elementami otoczenia centrum miasta.

donice intel terraform.pl aŹródło: www.terraform.pl

Skuteczna promocja

Donice miejskie, jako ważna część przestrzeni publicznej, często pełnią funkcję nośników reklamowych. Komunikaty reklamowe mogą pojawiać się praktycznie na wszystkich. Ważne jest, by zarówno pojemniki jak i reklama na nich umieszczana, szanowały krajobraz, w którym zostają umieszczone. Podświetlane donice miejskie są również często wykorzystywane jako źródła światła i niebanalne nośniki reklamowe – jak w zielonogórskim Bistro Lubuskim.

duże, podświetlane donice TerraFormŹródło: www.terraform.pl

duże, podświetlane donice TerraFormŹródło: www.terraform.pl

donice świecące x-pot donicemiejskie.pl aŹródło: www.terraform.pl

podświetlane donice X-Pot TerraForm Cukier ProjectŹródło: www.terraform.pl

Donica Plane Ring TerraFormŹródło: www.terraform.pl

donica gio tondo terraformŹródło: www.terraform.pl

duże donice square Tube TerraFormŹródło: www.terraform.pl

duże donice TerraForm IntelŹródło: www.terraform.pl

Dodaj komentarz