Donice Corten

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

To jedyne donice, którym aż tak sprzyjają opady i wiatr. Wyglądają na wiekowe, jednak są nowoczesnymi rozwiązaniami do dekoracji otwartych przestrzeni – poznajcie możliwości donic corten.

donice corten terraform (29)
Źródło: www.terraform.pl

Donice nadgryzione zębem czasu są niesamowicie stylowe. Któż jednak chciałby czekać do momentu, gdy wilgoć zrobi swoje i stalowa powierzchnia pokryje się rdzą? Równie mało jest osób chętnych na to, by stale konserwować wiekowe sprzęty.

Donica corten Linea TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Aby uniknąć szkód, jakie z czasem wywołuje korozja, ale też nie rezygnować z jej brunatnej barwy i niejednorodnej faktury, warto postawić na donice ze stali corten. Pozostawione na zewnątrz zmienią się nie do poznania – warstwa stylowej patyny pojawi się już po krótkim czasie.

Donica corten Peria TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Połączenie kilku stopów stalowych dało początek temu niezwykłemu materiałowi. Jego wyjątkowość tkwi w powłoce powstającej wskutek działalności powietrza i deszczu – przypominającej brunatną rdzę, jednak całkowicie na nią odpornej.

donice corten terraform (14)
Źródło: www.terraform.pl

Stal corten znana jest w budownictwie już od przeszło 70 lat, jednak dopiero niedawno w pełni doceniono jej możliwości w kreowaniu małej architektury. Jest niesamowicie wytrzymała, odporna na korozję, a przy tym stosunkowo cienka i łatwo poddaje się obróbce. Wszystko to sprawia, że obecnie pojemniki wykonane z tego materiału są najnowszym hitem ogrodowych aranżacji.

Donica corten Lantina TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Rdzawy kolor donic corten z kolekcji TerraForm tworzy ciekawy kontrast na tle roślin, a industrialny charakter pojemników sprawia, że nawet bez obsadzenia sprawdzą się w roli samodzielnej dekoracji. Zależnie od osobistych upodobań wybierać można spośród wielu modeli: klasyczna donica Peria, Lantia o kształcie stożka i lekko zwężana ku dołowi Manea. Zwolennicy prostych, modernistycznych kształtów pokochają sześcienny pojemnik Rugo lub nieco niższą od niego donicę Ronzo.

donice corten terraform (10)Źródło: www.terraform.pl

Z kolei podłużne donice Linea oraz Finea sprawdzą się w dekorowaniu wąskich przestrzeni.

Donica corten Finea TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Donice ze stali corten są niepowtarzalne. Nie sposób przewidzieć, jaki wpływ wywrze na nie deszcz i wiatr. Z czasem każdy pojemnik staje się wyjątkowy, tak jak aranżacja, której jest częścią. Co najważniejsze, nie wymagają malowania ani konserwacji – wręcz przeciwnie, bo deszcz i wiatr są tu największymi sprzymierzeńcami!

donice corten terraform (15)Źródło: www.terraform.pl

Ekstrawagancja w każdym calu. Tekstura stali pokrywającej się patyną + surowa, prosta forma. Czy w Twoim ogrodzie jest już miejsce dla donic corten?

donice corten terraform (21)Źródło: www.terraform.pl

Dodaj komentarz