Domowy warzywnik – smaczny pomysł na wiosnę!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Uwielbiasz zdrową żywność i zapach świeżych ziół, ale nie posiadasz przydomowego ogródka? Poznaj stół do rozsadu, który sprawi, a Twój balkon przemieni się w miniplantację warzyw.

warzywnik elho makeithome 2

W czasach, gdy nie każdy może sobie pozwolić na komfort posiadania ogrodu lub działki, poszukiwane są inne metody uprawiania zdrowej żywności na własne potrzeby. Z myślą o osobach, które cenią sobie taki tryb życia, holenderska marka Elho stworzyła warzywnik, który doskonale sprawdza się na miejskich balkonach.

warzywnik-elho-makeithome-2

źródło: www.makeithome.pl

warzywnik elho makeithome 3

Stół Green Basics Grow Table jest wygodniejszy w użytkowaniu niż tradycyjna paleta do rozsady sadzonek z kilku powodów. Po pierwsze, wysokość ok. 1 metra pozwala na swobodną pielęgnację roślin bez potrzeby znacznego nadwyrężania kręgosłupa. Po drugie, warzywnik oraz pokrywa ochronna zostały wykonane z lekkiego, ale trwałego polietylenu. Dzięki temu nasadzenia są zabezpieczone przed wszelkimi negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Dla ochrony przed przelaniem roślin w nóżkach umieszczono specjalne odpływy.

dodatki eko oogród makeithome.pl elho 8

źródło: www.makeithome.pl

warzywnik elho makeithome 1

Dlaczego jeszcze warto mieć stół do sadzonek na balkonie? To znakomity aspekt edukacyjny dla dzieci. Bliski kontakt z naturą, kreowanie w nich poczucia odpowiedzialności i dbania o rośliny mają zbawienny wpływ na ich rozwój. Tworząc taki ogródek dla najmłodszych, najmłodsi nie tylko mają okazję nauczyć się uprawy warzyw, ale i świadomego, zdrowego odżywiania się.

stół do sadzonek Green Basics Grow Table Elho makeithome (5)

źródło: www.makeithome.pl

Początek maja to najlepszy czas na sadzenie warzyw, którymi tak chętnie zajadamy się w letnie dni. Ogórki, pomidory, marchewka… a może mięta, bazylia? Wybierz swoje ulubione rośliny i zasiej je na balkonie w warzywniku Green Basics Grow Table.

 

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!

Dodaj komentarz