Plebiscyt
Domaluj sobie miasto

Domaluj sobie miasto

15 kwietnia 2015


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Już po raz drugi zapraszamy do zabawy… otaczającym nas miastem. Jego architekturą, fakturami, kolorami, kształtami – w ożywianiu przestrzeni ponownie towarzyszy nam Thomas Lamadieu.

Thomas Lamadieu (1)Źródło: www.mymodernmet.com

Ilustrator Thomas Lamadieu wypełnia psute przestrzenie… swoją wyobraźnią. Francuskiego artystę mogliście poznać w tym wpisie – klik, gdzie przekształcił otoczenie  typowych kamienic (a nawet kałuż!) z Hamburga, Paryża, Montrealu i Avignonu w oryginalne kompozycje rodem z szalonych kreskówek.

Thomas Lamadieu (7)Źródło: www.thomaslamadieu.com

Przypomnijmy: Lamadieu wykonuje fotografie budynków z perspektywy chodnika, tak by ująć niebo ponad nimi. Następnie, za pomocą komputera nakłada zwariowane, kolorowe obrazy przedstawiające ludzi, zwierzęta i przedmioty idealnie dopasowane do kształtu sfotografowanych budowli.

Thomas Lamadieu (6)Źródło: www.thisiscolossal.com

Najnowsze postacie stworzone przez Lamadieu wyglądają jak żeglarze, wróżbici, cyganie… Wyłaniają się znad wierzchołków budynków i wypełniają puste przestrzenie zupełnie tak, jakby niebo ponad budynkami było dla nich najwygodniejszym miejscem na świecie.

Thomas Lamadieu (5)Źródło: www.thomaslamadieu.com

Co sprawia, że obrazy Lamadieu są aż tak fascynujące? Przede wszystkim sposób, w jaki przedstawia zwyczajne budynki. Z perspektywy mrówki wszystko, co znane, staje się niecodzienne, a przestrzeń miejska może być postrzegana w zupełnie nowy sposób. Warto zaznaczyć, że artysta stroni od nowoczesnych technologii – do tworzenia swoich obrazów nie używa zaawansowanych programów graficznych, ale… najzwyklejszego „Painta”.

Thomas Lamadieu (4)Źródło: www.thomaslamadieu.com

Dlatego: Inspirowani, wszyscy możecie stworzyć podobne dzieła!

sky-art-by-thomas-lamadieu-roots-art-6Źródło: www.twistedsifter.com

Thomas Lamadieu (3)Źródło: www.twistedsifter.com

Thomas Lamadieu (2)Źródło: www.thisiscolossal.com

sky-art-by-thomas-lamadieu-roots-art-5
Źródło: www.twistedsifter.com

« »

Dodaj komentarz