Dlaczego syreny nie lubią plastiku?

Tagi: Benjamin Von Wong, ekologia, sztuka, zanieczyszczenia, 21 grudnia 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Pochodzący z Montrealu fotograf Benjamin Von Wong jest zafascynowany wodą, jednak tym razem skupił się tym, co ponad jej powierzchnią. W swoim najnowszym projekcie o przewrotnej nazwie „Syreny nienawidzą plastiku” poruszył ważny problem.

Statystyczny Amerykanin zużywa rocznie około 167 plastikowych butelek, łatwo więc policzyć, że jeszcze zanim przekroczy on 60 rok życia, liczba ta wzrośnie do 10.000. Aby uzmysłowić to mieszkańcom naszej planety, Von Wong wypożyczył 10.000 butelek, zebrał je w magazynie i rozpoczął pracę z grupą modeli. Rezultatem ich współpracy jest seria urzekających obrazów poruszających kwestię ochrony środowiska.

benjamin-von-wong-3

Na pierwszy rzut oka – to po prostu kolorowa kompozycja traktująca o życiu w morzach. Jednak, gdy spojrzymy nieco uważniej… Modelki w przebraniach syren przedzierają się przez oceany odpadów, co nadaje ujęciom nie lada dramatyzmu. To właśnie te piękne istoty symbolizują dramat ogółu morskich stworzeń.

benjamin-von-wong-6

Plastik w ocenach powoduje zanieczyszczenia na globalną skalę – również tych ujęć, z których sami korzystamy na co dzień. Toksyny mają również negatywny wpływ na jakość powietrza – grafiki Benjamina powinny nam wszystkim to uzmysłowić – stawiajmy na opakowania kartonowe lub z polietylenu!

benjamin-von-wong-5

Zobacz więcej na Instagramie #MermaidsHatePlastic.

źródło: www.vonwong.com

 

Zapisz