Dlaczego miasta nie ukwiecają mostów?

Tagi: skrzynie kwiatowe, skrzynki kwiatowe, ukwiecenie mostów, 24 kwietnia 2020
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Choć mosty należą do najpiękniejszych elementów miejskiej architektury, to jednak nadal zdarza się, iż pozostają one bez kwiatowych dekoracji. Idą za tym konkretne wątpliwości włodarzy, które można jednak rozwiać.

 

  1. Obawa o zniszczenia wskutek silnych podmuchów wiatru i aktów wandalizmu.

Jak temu zaradzić?

Mosty są szczególnie podatne na silne podmuchy wiatru. Niełatwo jest również w pełni wyeliminować akty wandalizmu. Wobec powyższego obawy zdają się być w pełni uzasadnione. A co gdyby użyć skrzyń kwiatowych z mocowaniem tak solidnym, że nie „zdmuchnie” ich ani silny podmuch wiatru, ani nie strąci celowe działanie wandali? Mocowania, w jakie wyposażone są skrzynie kwiatowe Atech są przeznaczone do konkretnych zastosowań – dzięki tak wyspecjalizowanym rozwiązaniom dekoracje nigdy nie spadną, a tym samym nie będzie wymagana ich naprawa czy wymiana. To znaczna oszczędność!

 

Bielsko-Biała | źródło: www.atech-pl.eu

 

  1. Utrudniony dostęp do dekoracji, a co za tym idzie pielęgnacja roślin na mostach z ruchem kołowym.

Jak temu zaradzić?

 

Wstrzymywanie ruchu tylko po to, by umożliwić wjazd „ciężkim” pojazdom lub zastępom ogrodników rzeczywiście nie wydaje się dobrym pomysłem. Właśnie dlatego na mostach warto stosować skrzynie kwiatowe z wkładką uprawną. Wystarczy zawczasu ukwiecić wkładkę i umieścić ją w pojemniku – w ten sposób zmiana ukwiecenia zajmuje zaledwie kilka chwil, nie wymaga wielu pracowników, przebiega bez nieporządku i najmniejszej uciążliwości – nawet na mostach. To jednocześnie natychmiastowy efekt dekoracyjny.

 

Więcej na temat korzyści płynących z użytkowania wkładki uprawnej przeczytasz tutaj – klik

 

Międzyrzecz | źródło: www.atech-pl.eu

 

Co ważne, pielęgnacja we wspomnianych skrzyniach może zostać ograniczona ze względu na system podwójnego dna – to właśnie w nim zbiera się zapas wody, z którego roślina korzysta w dowolnym momencie. Nie ma więc wydatków na dodatkowe prace pielęgnacyjne.

 

wieże kwiatowe skrzynie kwiatowe terra group pułtusk

Pułtusk | źródło: www.atech-pl.eu

 

  1. Obawa o bezpieczeństwo przechodniów przechodzących pod mostem.

 

Jak temu zaradzić?

Wiele mostów powstaje nie nad rzekami, ale biegnie nad chodnikami czy ulicami. W takich miejscach wizja dekoracji spadających z barierek w pobliżu spacerujących niżej przechodniów czy przejeżdżających pojazdów wydaje się szczególnie niepokojąca. Wcale nie musi tak być! Wszystko za sprawą wspomnianych już systemów mocowań – tylko tak solidne, dopasowane do konkretnych zastosowań klamry są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy mogą podziwiać roślinne dekoracje bez obaw o swoje zdrowie.

 

Międzyrzecz | źródło: www.atech-pl.eu