DIY: zastawa inspirowana naturą

DIY: zastawa inspirowana naturą

Zimą nieco trudniej o kontakt z zielenią, a to właśnie ten kolor najbardziej inspiruje i pobudza do działania. Nie chcemy czekać aż do wiosny, dlatego wzięliśmy się za przygotowanie własnej zastawy zdobionej naturalnymi roślinami – zobacz efekty:

zielona zastawa makeithome (6)źródło: www.craftberrybush.com

Materiały

  • Żywica epoksydowa
  • Biały klej
  • Talerze
  • Liście, np. paproci lub kwiaty

zielona zastawa makeithome (7)źródło: www.craftberrybush.com

Wybierz roślinę, którą chcesz uwiecznić na Twojej zastawie. Umieść ją pomiędzy dwoma kartkami papieru i wyprasuj żelazkiem ustawionym na niską temperaturę – odczekaj kilka sekund, by roślina wyrównała się i straciła resztki wody.

zielona zastawa makeithome (3)źródło: www.craftberrybush.com

Liście zamocuj na powierzchni czystego talerza klejem, upewnij się, że leżą w 100% płasko. Nałóż warstwę żywicy, postępując według zaleceń producenta.

zielona zastawa makeithome (1)źródło: www.craftberrybush.com

Pozostaw talerz do wyschnięcia na około dobę. Jeśli zauważysz bąbelki powietrza na powierzchni schnącej żywicy, przebij je wykałaczką.

zielona zastawa makeithome (2)źródło: www.craftberrybush.com

Żywica epoksydowa jest całkowicie bezpieczna i nietoksyczna. Możesz używać tak przygotowanej zastawy do podawania potraw, jednak unikaj mycia ich w zmywarce!

Make it Home

Pomysł na sklep Make It Home zrodził się w naszych głowach, gdy zastanawialiśmy się, jak zaszczepić wśród ludzi miłość do designu. Od pomysłów na niebanalne wnętrza aż do ogrodowych inspiracji – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!

Dodaj komentarz