DIY: wisząca donica inaczej

DIY: wisząca donica inaczej

4 marca 2016


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wiszące donice oraz kwietniki montowane ponad głowami pięknie eksponują domowe, ogrodowe i miejskie rośliny. Dziś jednak postanowiliśmy pójść nieco na przekór i stworzyliśmy naturalną dekorację… zupełnie bez pojemnika.

wiszące-rośliny-diy-makeithome-1

Materiały:

  • Mech (do nabycia w centrach ogrodniczych i kwiaciarniach)
  • Plastikowe sznurki w różnych kolorach
  • Mała roślina doniczkowa ze zbitym systemem korzeniowym
  • Nożyczki

wiszące-rośliny-diy-makeithome-5

Potnij plastikowy sznur na około metrowe kawałki. Ułóż mech „zieloną stroną” do wewnątrz, tak by stworzyć tubę, usuń roślinę z donicy i umieść centralnie wewnątrz mchu.

wiszące-rośliny-diy-makeithome-4

Mocno zwiąż mech wokół korzeni rośliny i zabezpiecz całość dodatkowymi sznurkami, postaraj się nadać całości okrągły kształt. Dodaj też dłuższy sznurek, na którym zawiesisz dekorację.

wiszące-rośliny-diy-makeithome-6

Gotowe! Aby dostarczyć roślinie wodę, zanurz całość raz w tygodniu w misie z woda na kilka minut, następnie delikatnie „wyciśnij”, osusz ręcznikiem i zawieś ponownie 🙂

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!

« »

Dodaj komentarz