DIY: doniczka w kształcie misia

8 lipca 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zainspirowani tematyką misiów i innych nietypowych stworów, postanowiliśmy pójść o krok dalej. Zobaczcie, w jaki sposób powstała wisząca donica w kształcie najlepszego towarzysza dziecięcych zabaw. Gotowi? Oto miś inny niż wszystkie:

diy miś makeithome (6)

Materiały:

Zacznij od wycięcia fragmentu piłki – jak poniżej.

diy miś makeithome (4)

Wycięty fragment posłuży Ci do stworzenia „uszu”, które zamocuj po nadaniu koloru dekoracji. Teraz pomaluj piłkę zieloną farbą (nie zapomnij o „uszach”!) i pozostaw ją do wyschnięcia na około dobę.

diy miś makeithome (8)

Dodaj „sierść” – użyj kleju PVA (znajdziesz go w sklepach modelarskich), by zamocować kępki mchu na powierzchni zielonej piłki. „Oczy” i „nos” zamocuj ponownie klejem do pracy na gorąco – dekoracja w kształcie misia jest prawie gotowa!

diy miś makeithome (5)

Aby dekoracyjna donica w pełni spełniała swoją rolę, wypełnij ją próchniczną ziemią kwiatową połączoną z węglem ogrodniczym – dzięki niemu podłoże będzie lepiej utrzymywać wilgoć. Spośród roślin szczególnie polecamy pieprzówkę.

diy miś makeithome (7)

Pamiętaj, że piłka tenisowa, która stanowi bazę pojemnika, jest stosunkowo miękka, dlatego możesz bez problemu wykonać trzy otwory, przez które przeciągniesz sznurek. W ten sposób powstanie oryginalna, wisząca donica w kształcie misia!

diy miś makeithome (3)Źródło: www.adorablest.com

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz