Design w pełni blasku

5 listopada 2012
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wnętrza z duszą mają to do siebie, że tak jak ich właściciele są niepowtarzalne, określają charakter oraz wszelkie upodobania ich wykonawców. Jak więc w prosty sposób stworzyć wyjątkowe wnętrze z niepowtarzalnym klimatem?

Nowocześnie urządzone mieszkania czy domy często wpisują się w tak zwany styl glamour. Znany jest on z żywych kolorów, designerskich mebli oraz niezwykłego oświetlenia. Polega on na mieszaniu stylów, a także łączeniu elementów, które na pierwszy rzut oka wydają się nie pasować do siebie. Dlatego często w takich wnętrzach spotkamy stare komody, barokowe meble połączone z nowoczesnymi bryłami. Styl glamour jest wyjątkowy, ponieważ pozwala na zabawę fakturami, zawiera w sobie luksus, a także odrobinę humoru.

Źródło: https://www.flickr.com/

Właściwe detale na właściwym miejscu

Oczywiście, w każdym wnętrzu najważniejsze są detale. To one ostatecznie przesądzają o charakterze pomieszczenia. Dlatego na nich skupmy się najbardziej.

W zależności od tego, czy cenimy sobie wnętrza minimalistyczne, czy te bardziej dekoracyjne, designerskie elementy, które chcemy wyeksponować i przesunąć na pierwszy plan w naszym mieszkaniu powinny znajdować się w otoczeniu klasycznej bieli. Ściany w tym kolorze pozwolą wydobyć to, co najpiękniejsze z detali.

Źródło: archiwum Terra

W nowoczesnych i luksusowych wnętrzach ważny jest oczywiście umiar. Nie możemy pozwolić sobie na przesadzenie z designerskimi elementami, bo uzyskany efekt nie będzie wcale dobry, a wręcz przeciwnie – okaże się dla nas, jak i dla niego przytłaczający…

Rozświetl swoje wnętrze

Styl glamour wyróżnia się, jak już wcześniej pisałam, efektownym światłem. W miejscach urządzonych według tego stylu, możemy znaleźć nie tylko błyszczące tkaniny czy żyrandole, ale również nietypowe elementy, które skutecznie oświetlają wnętrza.

Czy zastanawialiście się, w jaki sposób połączyć miłość do designerskich detali z możliwością rozświetlenia swojego mieszkania? Pomocne w tym przypadku mogą okazać się podświetlane donice

Źródło: archiwum Terra

Podświetlane, duże donice możemy wykorzystać jako standardowy pojemnik do posadzenia roślin, ale również warto przełamać ich stereotypowe znaczenie i usytuować je w głównych punktach każdego pomieszczenia, tak aby skutecznie rozświetliły wnętrze. Dlatego z powodzeniem mogą zastąpić zwykłe stojące lampy. Co więcej, dzięki nim pomieszczenie w prosty sposób zyska luksusowy klimat i wyjątkowy charakter. A przecież na tym nam najbardziej zależy.

Źródło: archiwum Terra

Dobrym przykładem zastosowania podświetlanych donic TerraForm, które efektownie rozświetliły i ozdobiły pomieszczenie, są te zaaranżowane we wnętrzu zielonogórskiego loftu.

Źródło: archiwum Terra

Na tle ścian z cegieł i w nieco surowej przestrzeni, prezentowały się niezwykle efektownie. Dodatkowo, w ciągu jednej chwili nietypowe elementy skutecznie oświetliły wnętrze.

Źródło: archiwum Terra

Pamiętajmy, że gdy będziemy aranżować swoje wnętrze w stylu glamour, luksusowy akcent, jaki się w nich pojawi, powinniśmy potraktować trochę z przymrużeniem oka. Bowiem liczy się ekstrawagancka forma, a także klimat przepychu, a nie to, czy jest on tak naprawdę kosztowny. Ważny jest jak zawsze pomysł i to od niego w pierwszej kolejności powinniśmy zacząć…

Dodaj komentarz