Design na wysokim poziomie

Tagi: architektura, design, inspiracje, ogród na dachu, 11 stycznia 2017
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Gdzieś na londyńskiej Oxford Street kryje się kamienica, a na dachu tej kamienicy… same niezwykłości. Są kolory i natura, jest relaks i design… a to wszystko w centrum europejskiej metropolii!

Wszystko za sprawą Studio Wave – grupie architektonicznej, która nadała niezwykłego wyrazu niewyróżniającemu się dachowi. Dzięki nim wysoko ponad jedną z najsłynniejszych uliczek Londynu można poczuć się jak w kolorowej bajce!

design-na-dachach-3

Zapominany, zaniedbany dach kamienicy zyskał nowe życie dzięki stosunkowo niedrogiemu rozwiązaniu. Wystarczyło użyć kolorowych desek i ułożyć je w tak zwany wzór koszykowy (znany osobom ceniącym szydełkowanie). Z jakiego powodu wybrano właśnie takie zestawienie? Okolica, w której znajduje się budynek, ma korzenie w przemyśle włókienniczym.  Wszystko się zgadza!

design-na-dachach-4

Budżet inwestycji był niewielki, dlatego twórcy projektu zdecydowali się na wykorzystanie najzwyklejszych desek, którym dodali blasku przy użyciu kolorowych farb do drewna.

design-na-dachach-3

Co ciekawe, w kilku miejscach wzór „wyłania się” z powierzchni i płynnie przechodzi w wielkie donice, ławki, kwietniki i inne elementy małej architektury. Dach na londyńskiej kamienicy stał się świetnym miejscem do relaksu, nauki, a nawet oryginalnych eventów.

design-na-dachach-5

Czy tak ciekawa inwestycja powinna „ukrywać” się pomiędzy dachami, wysoko ponad głowami przechodniów? Nie! Zdecydowanie warto pokazać ją szerszej publiczności, by uzmysłowić wszystkim, jak przyjemne może być przebywanie we wspólnych-prywatnych przestrzeniach. Może to początek nowej mody?

źródło: www.contemporist.com

Dodaj komentarz