Dekoracja wejścia do kościoła na święta inna niż wszystkie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Gdy zbliżają się święta, cała okolica stroi się na to wydarzenie. W centrum miast pojawiają się iluminacje świetlne, w galeriach handlowych bogato zdobione choinki, w witrynach sklepów mikołaje, bałwanki i prezenty. Nie można zapominać, że Boże Narodzenie to zaraz po Wielkanocy jedno z najważniejszych wydarzeń w chrześcijańskich. Odpowiednia dekoracja kościoła z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem budynku sakralnego. Do najbardziej popularnych ozdób należą przystrojone bombkami i łańcuchami choinki czy szopka.

Jednak one najczęściej są elementem wystroju kościoła w środku. Natomiast na świeżym powietrzu tylko czasem pojawiają się ubrane, żywe drzewka, o ile przy wejściu do budynku, takie się znajdują. W przeciwnym wypadku ozdoby świąteczne zewnętrzne z reguły są pomijane. My uważamy, że można inaczej… i mamy na to dowody! Zobacz, jak niezwykle oryginalna dekoracja wejścia do kościoła znajduje się w Zakopanem.

sanktuarium-najswietszej-rodziny-zakopanem-dekoracja-swiateczna
Dekoracja przed wejściem do kościoła w postaci dużych bombek ułożonych w piramidę.

Jak udekorować kościół na zewnątrz?

Zewnętrzna dekoracja kościoła powinna być odporna na zimowe warunki atmosferyczne. Z tego względu wybierając dekoracje, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Powinien on być odporny na mróz i wilgoć.

Rosnące w okolicy wejścia do budynku drzewka iglaste mogą stać się elementem dekoracji kościołów na święta Bożego Narodzenia. Wystarczy przystroić je bombkami oraz lampkami choinkowymi zewnętrznymi. Inne ozdoby typu łańcuchy na choinkę, szklane figurki mogą nie sprawdzić się na dworze, szczególnie przy mroźnej, wietrznej i śnieżnej zimie.

Gdy w pobliżu próżno szukać świerka czy sosny wokół kościoła, warto postawić na choinkę z girlandy. Jej niewątpliwą zaletą jest duża forma, wytrzymałość i ogromny wybór ozdób. Sztuczne drzewko będzie pięknie się prezentować jako samodzielna dekoracja kościoła. Dodatkowym atutem jest fakt, że choinka marki TerraChristmas może stanowić nakładkę dla Wież Kwiatowych, które pozwalają wprowadzić do otoczenia kościoła piękne kompozycje kwiatowe. Dzięki temu latem wierni będą podziwiać sezonowe rośliny, a zimą kaskadowa konstrukcja zostanie przykryta świąteczną dekoracją. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, zerknij do wpisu o nakładach na Wieże Kwiatowe.

Duże bombki jako dekoracja kościoła

Duże bombki to ozdoby świąteczne zewnętrzne, które coraz częściej pojawiają się w centrach miast ustawione jedna na drugiej, w parkach – zawieszone na drzewach czy luźno porozstawiane na całej powierzchni placu. Na tym ich zastosowania się nie kończą. Okazuje się, że piramida stworzona z dziesięciu bombek to oryginalne dopełnienie dekoracji kościoła i świetnie sprawdzać się w tej roli. Jako dowód wystarczy wybrać się w okresie zimowym do Zakopanego, gdzie przed Kościołem Świętej Rodziny można podziwiać duże czerwone bombki ułożone w trzypiętrową wieżę. Jak to jest zrobione? Przeczytaj we wpisie o świątecznej piramidzie.

Piramida z dużych bombek, dlaczego to dobry pomysł?

  1. Zwracająca uwagę dekoracja – budynki sakralne najczęściej są pokaźnych rozmiarów i niewielkie ozdoby świąteczne zewnętrzne stałyby się mało widoczne przy masywnej budowli. Natomiast piramida stworzona z bombek o średnicy 100 centymetrów może mieć nawet 3 metry wysokości. 
  2. Duża konstrukcja to duża atrakcja – oryginalna ozdoba wejścia do budynku ma potencjał, aby stać się najpiękniejszą dekoracją w okolicy i będzie przyciągać nie tylko wiernych z różnych zakątków miejscowości, ale też mieszkańców oraz turystów z całej Polski.  
  3. Będą dobrze wyglądać przez cały okres świąteczny – duże bombki wykonane z wytrzymałego włókna szklanego, dlatego nawet najtrudniejsze warunki pogodowe nie wyrządzą im krzywdy. Dzięki temu bez problemu przetrwają pozostawione na dworze przez wiele miesięcy.
  4. Nie ruszą się z miejsca – wysokiej jakości dekoracja kościoła jest przygotowana na nawet najtrudniejsze warunki, a przy tym na straży dużych bombek stoi wytrzymały, stalowy stelaż. Mocna konstrukcja zapewnia świątecznej dekoracji stabilność. 

Więcej informacji na temat tych niecodziennych, świątecznych ozdób zewnętrznych znajdziesz w naszym wpisie o dużych bombkach.

dekoracje-przed-wejsciem-do-kosciola-z-slowami-koledy

Niepowtarzalna dekoracja wejścia do kościoła

Duże bombki mają jeszcze jedną ogromną zaletę. Na powierzchni ozdób może pojawić się naklejka z dowolnym wzorem, życzeniami świątecznymi, cytatem z Biblii, tekstem pieśni. Dzięki temu oryginalna piramida może nieść ze sobą szczególny przekaz. Na dekoracjach przed wejściem do kościoła w Zakopanem pojawiły się napisy “Wesołych Świąt”“Sanktuarium Najświętszej Rodziny ZAKOPANE”, a także słowa kolędy “Dobrze ześ się Jezu Pod Giewontem Zrodził”. Jeśli interesuje Cię tematyka personalizacji dekoracji, sprawdź nasz wpis o naklejkach na bombkach.

Najpiękniejsze dekoracje kościoła na święta

Kościół Świętej Rodziny w Zakopanem daje przykład, jak pięknie może wyglądać dekoracja świąteczna przed budynkiem sakralnym. Piramida z bombek oraz ogromna choinka zachęca też wiernych do pozostania jeszcze chwilę na terenie kościoła, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Co staje się dobrym pretekstem do wspólnych rozmów i budowania więzi między parafianami. A także przekazuje miłe słowo, czego chcieć więcej. 

Sam zdecyduj, co pojawi się na bombkach lub skorzystaj z gotowych wzorów.

19.10 Kosciol 04

Dodaj komentarz