Dekoracja wejścia do kościoła na święta inna niż wszystkie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Gdy zbliżają się święta, cała okolica stroi się na to wydarzenie. W centrum miast pojawiają się iluminacje świetlne, w galeriach handlowych bogato zdobione choinki, w witrynach sklepów mikołaje, bałwanki i prezenty. Nie można zapominać, że Boże Narodzenie to zaraz po Wielkanocy jedno z najważniejszych wydarzeń w chrześcijańskich. Z tego względu również budynki sakralne potrzebują odświętnych dekoracji. Najbardziej popularne są przystrojone bombkami i łańcuchami choinki czy szopka.

Jednak one najczęściej znajdują się w środku kościoła. Natomiast na świeżym powietrzu tylko czasem pojawiają się ubrane, żywe drzewka, o ile przy wejściu do budynku, takie się znajdują. W przeciwnym wypadku ozdoby świąteczne zewnętrzne z reguły są pomijane. My uważamy, że można inaczej… i mamy na to dowody! Zobacz, jak niezwykle oryginalna dekoracja wejścia do kościoła znajduje się w Zakopanem.

sanktuarium-najswietszej-rodziny-zakopanem-dekoracja-swiateczna
Dekoracja przed wejściem do kościoła w postaci dużych bombek ułożonych w piramidę.

Duże bombki jako dekoracja wejścia do kościoła

Duże bombki to ozdoby świąteczne zewnętrzne, które coraz częściej pojawiają się w centrach miast ustawione jedna na drugiej, parkach zawieszone na drzewach czy luźno porozstawiane na całej powierzchni placu. Na tym ich zastosowania się nie kończą. Okazuje się, że piramida stworzona z dziesięciu bombek może stać się dekoracją przed wejściem do kościoła i świetnie sprawdzać się w tej roli. Jako dowód wystarczy wybrać się w okresie zimowym do Zakopanego, gdzie przed Kościołem Świętej Rodziny można podziwiać duże czerwone bombki ułożone w trzypiętrową wieżę. Jak to jest zrobione? Przeczytaj we wpisie o świątecznej piramidzie.

Piramida z dużych bombek, dlaczego to dobry pomysł?

  1. Zwracająca uwagę dekoracja – budynki sakralne najczęściej są pokaźnych rozmiarów i niewielkie ozdoby świąteczne zewnętrzne stałyby się mało widoczne przy masywnej budowli. Natomiast piramida stworzona z bombek o średnicy 100 centymetrów może mieć nawet 3 metry wysokości. 
  2. Duża konstrukcja to duża atrakcja – oryginalna dekoracja wejścia do kościoła z pewnością przyciągnie wiernych z różnych zakątków miejscowości, a nawet z całej Polski.  
  3. Będą dobrze wyglądać przez cały okres świąteczny – duże bombki wykonane z wytrzymałego włókna szklanego, dlatego nawet najtrudniejsze warunki pogodowe nie wyrządzą im krzywdy. Dzięki temu bez problemu przetrwają pozostawione na dworze przez wiele miesięcy.
  4. Nie ruszą się z miejsca – na straży dużych bombek stoi wytrzymały, stalowy stelaż. Mocna konstrukcja zapewnia świątecznej dekoracji stabilność. 

Więcej informacji na temat tych niecodziennych, świątecznych ozdób zewnętrznych znajdziesz w naszym wpisie o dużych bombkach.

dekoracje-przed-wejsciem-do-kosciola-z-slowami-koledy

Niepowtarzalne ozdoby świąteczne na zewnątrz

Duże bombki mają jeszcze jedną ogromną zaletę. Na powierzchni ozdób może pojawić się naklejka z dowolnym wzorem, życzeniami świątecznymi, cytatem z Biblii, tekstem pieśni. Dzięki temu oryginalna piramida może nieść ze sobą szczególny przekaz. Na dekoracjach przed wejściem do kościoła w Zakopanem pojawiły się napisy “Wesołych Świąt”, “Sanktuarium Najświętszej Rodziny ZAKOPANE”, a także słowa kolędy “Dobrze ześ się Jezu Pod Giewontem Zrodził”. Jeśli interesuje Cię tematyka personalizacji dekoracji, sprawdź nasz wpis o naklejkach na bombkach.

Akcent, który robi różnicę

Piramida z bombek przed budynkiem sakralnym w Zakopanem sprawdza się jako świąteczna dekoracja. Zachęca też wiernych do pozostania jeszcze chwilę na terenie kościoła, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Co staje się dobrym pretekstem do wspólnych rozmów i budowania więzi między parafianami. A także przekazuje miłe słowo, czego chcieć więcej. 

19.10 Kosciol 04

Sam zdecyduj, co pojawi się na bombkach lub skorzystaj z gotowych wzorów.

Dodaj komentarz