Dekoracja, ekspozytor, żywa reklama – kwietniki mogą wiele!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Kaskady pełne kwiatów zachwycają mieszkańców wielu miast, eksponując urok lokalnej architektury. Te mobilne konstrukcje roślinne mogą być także piękną oprawą wejść do centrów ogrodniczych czy  kwiaciarni, gdzie świetnie spełniają niejedna rolę!

Obietnica udanych zakupów

Żywa reklama? Czemu nie. Szczególnie w przypadku przedsiębiorstw, które to właśnie na naturze opierają swój charakter działalności, jak i… sukces. Doskonałym przykładem miejsc wartych stworzenia roślinnej oprawy są centra ogrodnicze oraz kwiaciarnie. Zasada jest prosta: piękne kwiaty na zewnątrz to obietnica pięknych, zdrowych okazów w środku. Trudno o lepszą motywację do przekroczenia progu takiego miejsca i zebrania „kolorowych plonów”.

centra-ogrodnicze-wpis-inspirowani-

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Gdzie natura nie sięga

Centra ogrodnicze to miejsca pełne natury, w których jednak nie zawsze jest miejsce dla klasycznych nasadzeń w gruncie – przedsiębiorstwa tego typu niejednokrotnie są budynkami o wielkiej powierzchni, usytuowanymi w środku miejskich dżungli. Nie jest to jednak żadną przeszkodą do tego, by roślinne dekoracje znalazły się również i tam – wieże kwiatowe mogą stanąć w niemal każdej lokalizacji. Te mobilne kwietniki sprawiają, że brak podłoża przestaje być problemem, a centra ogrodnicze i kwiaciarnie wyglądają dokładnie tak, jak powinny – toną w roślinności, witając gości kolorami już od samego progu.

centra-ogrodnicze-wpis-inspirowani-

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ekspozytor inny niż wszystkie

Wieże kwiatowe na progu centrum ogrodniczego to nie tylko forma przykuwającej spojrzenia dekoracji, ale również najlepszy sposób na przedstawienie oferty przedsiębiorstwa. Czy można lepiej zaprezentować kolor kwiatów, ich sylwetkę i ostateczny efekt, niż obsadzając nimi kwietniki? Prezentując przyszły efekt dekoracyjny, jaki można uzyskać z roślinnością proponowaną przez centrum, można jeszcze lepiej zachęcić gości do zakupów.

centra-ogrodnicze-wpis-inspirowani-

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

4 pory roku

Oferta sklepu powinna zawsze być dopasowana do pory roku – sezonowość to jednak nie tylko domena branży odzieżowej! W przypadku centrów ogrodniczych asortyment zmienia się jeszcze bardziej dynamicznie. Aby odpowiedzieć na warunki atmosferyczne, a jednocześnie zapotrzebowanie klientów, można z łatwością obsadzić kwietniki kaskadowe odpowiednimi gatunkami. Przykład? Wiosną są to drobne bratki, larem – pelargonia i surfinia, jesienią – wrzos, a zimą… świerkowe nakładki w kształcie świątecznej choinki. Zaskoczony i zaintrygowany nowością klient jeszcze chętniej zajrzy do środka, by zapoznać się z najnowszymi propozycjami.

centra-ogrodnicze-wpis-inspirowani-

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz