Cztery najważniejsze Strefy Kibica

Cztery najważniejsze Strefy Kibica

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wszyscy chcą śledzić losy ulubionej drużyny, która zagra na Mistrzostwach Europy. Jednak nie wszyscy są w posiadaniu biletu na mecz. Aby poczuć prawdziwe piłkarskie emocje, wiele miast organizuje Strefy Kibica.

Strefa Kibica to drugie najlepsze po stadionie miejsce, do świętowania piłkarskich zmagań podczas Euro.

W czterech Miastach Gospodarzach zaplanowane zostały cztery oficjalne Strefy Kibiców. W Gdańsku – na placu Zebrań Ludowych, w Poznaniu – na placu Wolności, w Warszawie na placu Defilad i we Wrocławiu – na Rynku i placu Solnym. Oprócz wieczornych relacji z meczów, czekają Cię tam najróżniejsze całodzienne atrakcje.

Strefy Kibica są przystosowanie do ugoszczenia tysięcy kibiców, przyjmą wszystkich, którzy zechcą na żywo, na dużym ekranie obejrzeć rozgrywany mecz.

O Strefie Kibica w Poznaniu już pisałam. Dziś czas na Gdańsk…

W Gdańsku zainstalowane zostaną trzy ekrany.  Jeden, największy, o powierzchni 120 metrów kwadratowych.

Gdańska Fan Zona, tak jak w pozostałych miastach, będzie działać od 7 czerwca do 1 lipca. W tej strefie kibica będzie można oglądać nie tylko mecze mistrzowskie, ale również liczne koncerty. Planowane są też dwa lub trzy koncerty biletowane dużych gwiazd zagranicznych w tzw. dni niemeczowe. Strefa Kibica na placu Zebrań Ludowych będzie otwierana o godz. 15. Powierzchnia całkowita strefy to 44 000 m2, pojemność to 30 000 ludzi.

Do Strefy można dostać się samochodem lub też komunikacją miejską (tramwaj, autobus, kolejka SKM oraz pociąg). Stadion PGE Arena znajduje się w odległości 40 minut jazdy od Strefy Kibica.

Poniżej plan Strefy Kibica w Gdańsku:

Zdjęcie: www.uefaeuro2012.gdansk.pl

Zachęcam do przedstawienia swoich uwag i opinii w polu komentarz.

Dodaj komentarz