Człopa ukwiecona! Duże donice w centrum miasta

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Człopa to niewielkie miasto w północno-zachodniej Polsce o tradycyjnej zabudowie. W sercu miasteczka leży zabytkowy ratusz, który okalają przyległe uliczki. Choć miejsca na zieleń w tradycyjnym wydaniu „jak na lekarstwo”, to jednak nie sposób narzekać na brak natury. Na czym polega tajemnica sukcesu?

Jak uatrakcyjnić miejskie chodniki? Jak sprawić, by okolice parkingu były bardziej estetyczne? Jak wprowadzić naturalne elementy na kostkę chodnikową bez jej naruszania? Właśnie przed takimi wyzwaniami stanęli włodarze Człopy, pragnący „zazielenić” serce miasta w nietypowy sposób.

Rozwiązaniem okazały się duże donice Gianto. Ten popularny model sprawdził się już w wielu polskich i europejskich miastach, równie dobrze zaprezentował się na terenie Człopy. Ulokowane wzdłuż chodnika czerwone pojemniki XXL tworzą silny kontrast wobec znajdujących się w dalszym planie roślin. Tej dekoracji po prostu nie sposób przeoczyć… i o to właśnie chodziło! Przede wszystkim jednak udało się wprowadzić naturalne elementy w miejsce, które nie zawsze daje ku temu pole do popisu – chodnik i najbliższe okolice parkinu samochodowego. Ze względu na to, że te klasyczne duże donice miejskie wykonane są z solidnych materiałów, ich pierwotna forma ani kolor nie ulegną zmianom przez długie lata – to świetna inwestycja.

Letnie ukwiecenie Człopy wygląda imponująco, jednak to nie koniec atrakcji, jakie włodarze miasta szykują dla mieszkańców jeszcze w tym roku. W planach jest bowiem stworzenie zimowej kompozycji, która przybliży wszystkim niepowtarzalny klimat Bożego Narodzenia.  Trzymamy kciuki za równie udaną kompozycję!

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz