Czas na grilla!

Czas na grilla!

Grillowanie to już nie tylko sposób przygotowania przekąsek, ale prawdziwa sztuka. Sezon letnich uczt w ogrodzie rozpoczęty, dlatego bądź gotów i już teraz wybierz sprzęt!

Źródło:www.pl.fotolia.com

Miłośnicy ogrodowego grillowania podzielili się na dwa obozy: zwolenników tradycyjnych palenisk murowanych oraz tych, którzy bardziej cenią sobie nowoczesne przenośne urządzenia. Każdy z obozów ma swoje racje, a oba typy palenisk mają swoje wady i zalety. Wyposażenie ogrodu daje mnóstwo możliwości, dlatego zobacz, co powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz palenisko do swojego ogrodu:

czas na grilla (6)Źródło: www.homify.pl/Caroline’s Design

Grill murowany – solidny i estetyczny

Grill zbudowany z cegły staje się integralnym elementem wyposażenia ogrodu i służy przez lata, dlatego warto dobrze przemyśleć jego ustawienie. To ciekawa propozycja dla miłośników majsterkowania: oryginalne palenisko można zbudować samodzielnie z ozdobnych kamieni lub cegły klinkierowej, dostosowując je do osobistych preferencji i stylu ogrodu. Kupno gotowego kominka-grilla nie jest również żadnym problemem. Murowane palenisko ma tę przewagę nad mobilnym, że poza możliwością klasycznego grillowania, pozwala również na pieczenie przysmaków i jest estetycznym akcentem dekoracyjnym.

Backyard Patio with Gazebo and Brick FireplaceŹródło: www.pl.fotolia.com

Grill przenośny – nowoczesny i funkcjonalny

Druga szkoła to zwolennicy grillów przenośnych – lekkich i zajmujących niewiele miejsca, ale znacznie mniej wytrzymałych od murowanych odpowiedników. Ogromna popularność urządzeń tego typu wynika z możliwości szybkiego złożenia i rozstawienia w dowolnym miejscu.

Grillen auf dem HolzkohlegrillŹródło: www.pl.fotolia.com

Wyprawa nad jezioro połączona z ucztą z rusztu nie stanowi więc żadnego problemu. Popularne są urządzenia elektryczne bądź gazowe, jednak te częściej znajdują zastosowanie we wnętrzach.

czas na grilla (1)Źródło: www.homify.pl/Fabryka Form

Przez wiele lat mobilne grille nie imponowały wyglądem, jednak coraz częściej stają się one równie estetyczne jak tradycyjne. Najnowszym trendem jest stal corten, formowana na kształt futurystycznych palenisk lub ażurowych mis, które po rozpaleniu ognia stają się bajeczną ozdobą ogrodu. Grill ze stali corten jest odporny na rdzę, a wystawiony na działanie warunków atmosferycznych, pokrywa się warstwą wytwornej patyny.

Gotowi na ucztę?

źródło: Alicja Olko/www.homify.pl

Dodaj komentarz