Plebiscyt
Czarny humor w kolorach

Czarny humor w kolorach

7 sierpnia 2015


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wszystkich miłośników słodyczy i oryginalnej sztuki zapraszamy w podróż na słoneczną Maltę. Wydarzyło się tu coś naprawdę osobliwego…

Leon Keer street art (7)Źródło: www.flipboard.com

Gigantyczne misie-żelki to dzieło Leona Keera, który przenosząc kolorowy smakołyk wprost na ulicę, postanowił uświetnić Festiwal Street Artu na Malcie. Wielkie malowidło powstało na chodniku wybrzeża w Vallettcie – stolicy kraju.

Leon Keer street art (6)Źródło: www.komonews.com

Barwne gumisie zostały narysowane w trójwymiarowym rzucie, dzięki czemu, oglądane z lotu ptaka dają wrażenie realnych postaci, stojących wprost przed widzami. Aby stworzyć taką iluzję, Keer przeinaczył kształty misiów, przez co z niewielkiej odległości wydają się wypaczone, jednak już z 10 metrów wyglądają tak, że aż chce się ich dotknąć! (i posmakować)

Leon Keer street art (5)Źródło: www.ghettohop.tumblr.com

Leon Keer street art (4)Źródło: www.mymodernmet.com

W połączeniu z doskonałym cieniowaniem, rysunki misiów stają się niesamowicie realistyczne i wyglądają tak, jakby były integralną i realną częścią nadmorskiej promenady.

Leon Keer street art (1)Źródło: www.mymodernmet.com

Wesoło, radośnie i kolorowo? Niekoniecznie i nie do końca. Co prawda misie zdają się nieść pozytywny przekaz, jednak, jak zaznacza Keer, warto przyjrzeć się nieco bliżej. Jeden z żelków leży na boku, a pozostałe są zebrane wokół niego. Czyżby to było ostatnie pożegnanie zielonego misia? Jedno trzeba przyznać: autor wie, co to czarny humor!

Leon Keer street art (2)Źródło: www.komonews.com

« »

Dodaj komentarz