Coś z niczego

20 marca 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Bujna wyobraźnia sprawi, że dostrzeżesz coś wyjątkowego w… plasterku cytryny. Jeśli nie wierzysz, zobacz jakie cuda można wyczarować z pozornie zwyczajnych rzeczy:

Bridget Beth Collins  (1)Źródło: www.bridgetbeth.com

Bystre oko i bogata wyobraźnia potrafią zdziałać wiele. Bridget Beth Collins umie wyczarować kolorowe kolaże z płatków kwiatów, gałązek i drobnych roślin. Artystka pozyskuje materiały do swoich dzieł bezpośrednio ze swojego najbliższego otoczenia w Seattle, w Stanach Zjednoczonych.

Bridget Beth Collins  (7)Źródło: www.mymodernmet.com

Układając kolejne składniki, tworzy niemalże trójwymiarowe obrazy o różnorakiej treści, najczęściej inspirowanej naturą. Artystka sprawia, że płatki kwiatów stają się ptasimi piórami, jagody zmieniają się w wodne stworzenia, a liście ludzkimi obliczami.

Bridget Beth Collins  (6)Źródło: www.bridgetbeth.com

Bridget zakochała się w naturze jako dziecko, jak sama opowiada, uwielbiała spacerować po łące i pozwalać wyobraźni błądzić gdzieś bardzo daleko… Podczas tych wycieczek zbierała rośliny, a następnie suszyła je między kartkami książek.

Bridget Beth Collins  (5)Źródło: www.mymodernmet.com

Teraz, jako dorosła kobieta, Bridget nadal uwielbia kontakt z przyrodą. Pomysły na nowe kolaże pojawiają się samoistnie „Idę na spacer po okolicy albo przynoszę bukiet kwiatów do domu i nagle dostrzegam w nich ogon wieloryba albo głowę węża – to niesamowite!” – zaznacza artystka.

Bridget Beth Collins  (4)Źródło: www.mymodernmet.com

Bridget Beth Collins  (3)Źródło: www.mymodernmet.com

Bridget Beth Collins  (3)Źródło: www.bridgetbeth.com

Bridget Beth Collins  (2)Źródło: www.mymodernmet.com

Bridget Beth Collins  (2)Źródło: www.mymodernmet.com

Bridget Beth Collins  (1)Źródło: www.mymodernmet.com

 

Dodaj komentarz