Plebiscyt
Co za schody!

Co za schody!

12 sierpnia 2013


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Niesamowity widok! W niewielkim sycylijskim miasteczku Calta Girone wyrosła największa roślina doniczkowa na świecie… na dodatek uprawiana jest na wielkich, zabytkowych schodach.

La Scala Flower FestivalŹródło: www.pl.tripadvisor.com

Schody zwane Santa Maria del Monte liczą sobie już ponad cztery stulecia, a ich przejście oznacza niemałe wyzwanie dla kondycji – to dokładnie 142 stopnie!

La Scala Flower Festival
Źródło: www.mymodernmet.com

Co roku podczas Festiwalu Kwiatów La Scala, te ogromne schody dekorowane są przy użyciu kwiatów. Aby zachować ich piękno możliwie najdłużej, zrezygnowano z ciętych roślin i zdecydowano się używać donice, które układa się według ściśle określonego projektu.

La Scala Flower Festival
Źródło: www.mymodernmet.com

Najczęściej spotykaną kompozycją są wzory roślinne, takie które od niemal tysiąca lat zdobią tutejszą, słynną na cały świat, ceramikę. W tym roku kwiatowa dekoracja zdobiła schody przez niemal cały miesiąc, od 8 maja aż do 3 lipca, budząc zachwyt zarówno turystów, jak i mieszkańców, którzy chyba nigdy nie znudzą się tym niesamowitym widokiem.

La Scala Flower Festival
Źródło: win.comune.caltagirone.ct.it

Najnowsza kompozycja została zaprojektowana przez Angelo Murgo. Do jej stworzenia użyto 2000 sadzonek geranium, nagietka i bukszpanu oraz donice w takiej samej ilości.

La Scala Flower Festival
Źródło: win.comune.caltagirone.ct.it

Dekorowanie schodów przy użyciu kwiatów doniczkowych to popularny i efektowny zabieg również na mniejsza skalę. Inspirowani, zachęcamy do tworzenia własnych kompozycji!

La Scala Flower Festival
Źródło: www.periodicolavoce.it

« »

Dodaj komentarz