Co słychać u Bachusików?

14 marca 2014
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Nadal nie grzeszą urodą, tak samo kochają młode wino i zabawę, a teraz są jeszcze liczniejsze. Grono zielonogórskich Bachusików powiększyło się o 5 kolejnych figurek, poznajmy je!

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.zielonagora.pl

Kim są Bachusiki? Plotka głosi, że to potomstwo boga wina, Bachusa, który kiedyś odwiedził Zieloną Górę, na cześć tego wydarzenia w centrum miasta ustawiono statuę rubasznego bóstwa. Aby spotkać Bachusiki osobiście, trzeba się jednak nieco natrudzić. Podczas gdy ich ojciec zasiada na widoku, one wolały rozbiec się po całym mieście.

BachusikiŹródło: www.fotopolska.eu

Idea Bachusików została zapoczątkowana przez tutejszy Urząd Miasta. Od 20120 roku grono figurek stale się powiększa, a możliwość sponsorowania chociaż jednej staje się dla lokalnych firm dowodem prestiżu i przywiązania do lokalnych winiarskich tradycji. Od momentu, gdy ostatnio wspominaliśmy o figurkach, ich grono powiększyło się o Partnerusa Turistikusa- zapalonego turystę, Aldemedusa – lekarza, Wiatrakusa – zatrudnionego w wiatraku, ZLOPikuas, wędrującego po województwie oraz Huberticusa – myśliwego.

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.rtvlubuska.pl

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.bachusiki.cba.pl

Każde z potomstwa ma odrębny charakter i interesuje się inną dziedziną. Jest więc Bachusik Clubikus, który rozłożył się wygodnie w jednym z tutejszych klubów, jest Kredytus, ceniący sobie oszczędzanie i dobre rozporządzanie finansami – tego spotkacie w okolicy jednego z banków.

BachusikiŹródło: www.fotopolska.eu

Chaos? Nic bardziej mylnego. Za sprawa Bachusików przestrzeń miejska Zielonej Góry zyskała świetny element promocyjny, idealnie dopasowany do lokalnego folkloru. Fotografia z Bachusem jest żelaznym elementem wizyty w mieście, a poszukiwania rozbieganych Bachusików to nie lada zabawa, która wymaga czujnych oczu!

Bachusiki
Źródło: www.fotopolska.eu

Inspirowani, zachęcamy do odwiedzenia Zielonej Góry i poszukiwania najmłodszych Bachusików – to doskonała zabawa, również po zmierzchu, gdyż każda z figurek jest oświetlona. Aby nie przeoczyć żadnej z nich, zaopatrzcie się w mapę w lokalnym biurze informacji turystycznej.

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.skyscrapercity.com

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.xenna.com.pl

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.zielona-gora.pl

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.mmzielonagora.pl

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.mmzielonagora.pl

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.mmzielonagora.pl