Ciepło, coraz cieplej! Nadchodzi sezon na meble miejskie

Ciepłe miesiące to doskonały moment, by usiąść na ławce i rozkoszować się piękną pogodą. Latem z udogodnień miejskiej architektury korzysta wielu z nas, jednak jesienią czy zimą, najczęściej popadają one w zapomnienie i niszczeją. Może zatem warto montować je sezonowo? To jest myśl!

Co powiecie na spędzenie słonecznego popołudnia na ławce w parku? Może z książką, może w towarzystwie bliskiej osoby, a może z ulubionym czworonogiem? To świetny pomysł, ale pod warunkiem, że pogoda dopisuje. Późną jesienią czy zimą, a nawet wczesną wiosną nie sposób doszukać się wielu amatorów korzystania z mebli miejskich. Pustoszejące place i skwery zainspirowały architektów ze studia projektowego Hellowood do stworzenia ławek, które dopasują się do rytmu życia miast.

Źródło: www.hellowood.eu

Premierowa odsłona tymczasowych ławek „PopUp Waves”, opracowanych w myśl wcześniejszych założeń, odbyła się w Budapeszcie, na placu Deák Ferenc. W sezonie letnim plac jest wręcz oblegany przez turystów i mieszkańców, którzy są spragnieni relaksu na powietrzu, pośród pięknej architektury. Zimą teren nie jest aż tak popularny, dlatego postanowiono, że ławki będą na ten okres demontowane, by nie niszczały pod wpływem czynników atmosferycznych.

Źródło: www.hellowood.eu

Do tej pory plan wydaje się racjonalny, jednak niezbyt odkrywczy. Co więc niezwykłego tkwi w ławkach opracowanych przez studio projektowe Hellowood ?

Źródło: www.hellowood.eu

Tym, co wyróżnia je na tle innych mebli, jest nie tylko łatwy montaż (i demontaż), ale również ich kształt. Pofalowane, modułowe siedziska miejskie dają więcej możliwości wykorzystania: to nie tylko opcja siedzenia, ale również leżenia, i to w bardzo komfortowej pozycji! Intrygujący kształt wyróżnia się na tle okolicy, uzupełniając ławki o aspekt estetyczny. Kolejnym, wartym zauważenia elementem, są baterie słoneczne (od węgierskiej firmy Platio) – obecność ogniw pozwala na ładowanie telefonów komórkowych i innych urządzeń. Jest również coś dla miłośników ekologii: ławki miejskie od biura Hellowood wykonano z recyklingu, co oznacza, że zarówno ich produkcja jak i likwidacja, nie wpłynie negatywnie na środowisko naturalne.

Źródło: www.hellowood.eu

Zrównoważony rozwój, oryginalna, modułowa budowa, łatwy montaż, pofalowana forma i zwrot ku potrzebom mieszkańców – to najważniejsze cechy, które sprawiły, że meble z placu Deák Ferenc aż tak nas zachwyciły. Nie musimy jednak czuć się gorsi! Już wkrótce podobne rozwiązania pojawią się na polskich placach – obiecujemy, że dowiecie się o tym jako pierwsi 😉

Źródło: www.hellowood.eu

zobacz więcej: hellowood.eu + platio.cc