wieże kwiatowe terra międzyrzecz

Cień dla komarnicy, słońce dla werbeny

…to tylko dwa, spośród wielu założeń, jakimi warto kierować się, ukwiecając miasta. Wprowadzenie natury do otoczenia wymaga rozważenia kilku dodatkowych aspektów, by efekt był zgodny z oczekiwaniami. Jakich? Zajrzyj, by pobrać bezpłatny przewodnik po roślinach ozdobnych dla przestrzeni publicznych!

Wieże kwiatowe, ze względu na swoją mobilność, mogą trafić w dowolną lokalizację, jednak rośliny nie zawsze będą dobrze czuły się w losowo dobranym miejscu. Grunt to określenie warunków: stopnia nasłonecznia, ekspozycji na wiatr czy też wielkości docelowej przestrzeni.

wieże kwiatowe terra h700

Warka | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Niedawno prezentowaliśmy przewodnik po najpopularniejszych roślinach do wież kwiatowych, które już za kilka tygodni pojawią się na chodnikach i placach naszych miast (kliknij, by przejść do wpisu). Wspomniane w nim pelargonia, surfinia czy begonia to już klasyka, wiemy jednak, że nie warto się ograniczać, a każde miasto zasługuje na wyjątkową oprawę. Jak więc stworzyć naprawdę niepowtarzalną kompozycję? Które rośliny ozdobne sprawdzą się w niełatwych, miejskich warunkach?

Kompleksowa Usługa Terra

Świnoujście | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ każdy zakątek charakteryzuje się inną zabudową i odmienną ekspozycją na promienie słoneczne. Dzięki tak ogromnemu zróżnicowaniu roślin (i ich wymagań) nie trzeba rezygnować z roślinnych dekoracji nawet w przypadku zacienionych podwórek (na przykład klasycznych „studni” przy kamieniach – kliknij, by pobrać materiał na temat roślin dla zacienionych stanowisk) ani deptaków ulokowanych w sąsiedztwie wysokich kamienic, ograniczających dopływ światła. Wybór jest duży – to ogromna przewaga, jaką daje nam Matka Natura podczas ukwiecania miast!

wieże kwiatowe terra w600

Brodnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Znając charakterystykę miejsca, można przejść do planowania roślinności. W zależności od tego, czy jest ono cieniste, czy może bardziej nasłonecznione, można swobodnie dobierać odpowiednie kwiaty. Istnieją też gatunki, które dobrze przyjmą się niemal w każdym otoczeniu, zdarzają się również bardziej wrażliwe okazy – zawsze należy dostosować się do potrzeb tych drugich. Uwaga,  wieże kwiatowe dają roślinom doskonałe warunki do rozwoju, jednak ilość światła jest decydująca. Tylko przemyślany wybór to gwarancja pięknego efektu i znacznie mniejsze nakłady pielęgnację – ten jednak nie musi być trudny – wystarczy rzut oka na nasz miniprzewodnik:

rośliny do wiez kwiatowych inspirowani naturą 1 (2)

 

Kliknij, by pobrać przewodnik po wymaganiach roślin w formacie .jpg

rośliny do wiez kwiatowych inspirowani naturą 1 (2)

Kliknij, by pobrać przewodnik po wymaganiach roślin w formacie .jpg

Dobór roślin to nie tylko sprostanie ich potrzebom wobec stanowiska, ale też… dopasowanie się do otoczenia. Dobrym rozwiązaniem jest tworzenie kompozycji harmonizujących z otoczeniem – kwiatowa kompozycja nawiązująca kolorem do herbu miasta lub odcieni najbliższych kamienic to świetny pomysł!

Czy już podjąłeś decyzję co do wyboru kwiatów? A może wolisz powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy w Twoim imieniu zajmą się ogółem prac i zapewnią natychmiastowy efekt ukwiecenia w Mieście? Pamiętaj, że takie udogodnienia czekają na każdego, kto zechce wprowadzić naturę do swojej przestrzeni w ramach Kompleksowej Usługi Ukwiecenia!

Kliknij, by pobrać przewodnik po wymaganiach roślin w formacie .pdf