Cień dla komarnicy, słońce dla werbeny

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
…to tylko dwa, spośród wielu założeń, jakimi warto kierować się, ukwiecając miasta. Wprowadzenie natury do otoczenia wymaga rozważenia kilku dodatkowych aspektów, by efekt był zgodny z oczekiwaniami. Jakich? Zajrzyj, by pobrać bezpłatny przewodnik po roślinach ozdobnych dla przestrzeni publicznych!

Wieże kwiatowe, ze względu na swoją mobilność, mogą trafić w dowolną lokalizację, jednak rośliny nie zawsze będą dobrze czuły się w losowo dobranym miejscu. Grunt to określenie warunków: stopnia nasłonecznia, ekspozycji na wiatr czy też wielkości docelowej przestrzeni.

wieże kwiatowe terra h700

Warka | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Niedawno prezentowaliśmy przewodnik po najpopularniejszych roślinach do wież kwiatowych, które już za kilka tygodni pojawią się na chodnikach i placach naszych miast (kliknij, by przejść do wpisu). Wspomniane w nim pelargonia, surfinia czy begonia to już klasyka, wiemy jednak, że nie warto się ograniczać, a każde miasto zasługuje na wyjątkową oprawę. Jak więc stworzyć naprawdę niepowtarzalną kompozycję? Które rośliny ozdobne sprawdzą się w niełatwych, miejskich warunkach?

Kompleksowa Usługa Terra

Świnoujście | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ każdy zakątek charakteryzuje się inną zabudową i odmienną ekspozycją na promienie słoneczne. Dzięki tak ogromnemu zróżnicowaniu roślin (i ich wymagań) nie trzeba rezygnować z roślinnych dekoracji nawet w przypadku zacienionych podwórek (na przykład klasycznych „studni” przy kamieniach – kliknij, by pobrać materiał na temat roślin dla zacienionych stanowisk) ani deptaków ulokowanych w sąsiedztwie wysokich kamienic, ograniczających dopływ światła. Wybór jest duży – to ogromna przewaga, jaką daje nam Matka Natura podczas ukwiecania miast!

wieże kwiatowe terra w600

Brodnica | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Znając charakterystykę miejsca, można przejść do planowania roślinności. W zależności od tego, czy jest ono cieniste, czy może bardziej nasłonecznione, można swobodnie dobierać odpowiednie kwiaty. Istnieją też gatunki, które dobrze przyjmą się niemal w każdym otoczeniu, zdarzają się również bardziej wrażliwe okazy – zawsze należy dostosować się do potrzeb tych drugich. Uwaga,  wieże kwiatowe dają roślinom doskonałe warunki do rozwoju, jednak ilość światła jest decydująca. Tylko przemyślany wybór to gwarancja pięknego efektu i znacznie mniejsze nakłady pielęgnację – ten jednak nie musi być trudny – wystarczy rzut oka na nasz miniprzewodnik:

rośliny do wiez kwiatowych inspirowani naturą 1 (2)

 

Kliknij, by pobrać przewodnik po wymaganiach roślin w formacie .jpg

rośliny do wiez kwiatowych inspirowani naturą 1 (2)

Kliknij, by pobrać przewodnik po wymaganiach roślin w formacie .jpg

Dobór roślin to nie tylko sprostanie ich potrzebom wobec stanowiska, ale też… dopasowanie się do otoczenia. Dobrym rozwiązaniem jest tworzenie kompozycji harmonizujących z otoczeniem – kwiatowa kompozycja nawiązująca kolorem do herbu miasta lub odcieni najbliższych kamienic to świetny pomysł!

Czy już podjąłeś decyzję co do wyboru kwiatów? A może wolisz powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy w Twoim imieniu zajmą się ogółem prac i zapewnią natychmiastowy efekt ukwiecenia w Mieście? Pamiętaj, że takie udogodnienia czekają na każdego, kto zechce wprowadzić naturę do swojej przestrzeni w ramach Kompleksowej Usługi Ukwiecenia!

Kliknij, by pobrać przewodnik po wymaganiach roślin w formacie .pdf


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz