Chorwacja dla miłośników natury i historii

21 grudnia 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Varaždin to miasto w północno-wschodniej Chorwacji, pełne żywych śladów historii, z których najbardziej zachwyca twierdza w Starym Mieście i zabytkowy cmentarz. Niezależnie od tego, jak bardzo miasteczko rozwinęło się po dziś dzień, nadal nietrudno jest wskazać jego największe atuty – bliskość natury i szacunek do historii.

VarazdinŹródło: www.croatia.hr

Nekropolia powstała już w 1773 roku, a od 2003 widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To właśnie przed słynnym cmentarzem stoi wieża kwiatowa z Polski. W okresie świątecznym kwietnik został przekształcona w bożonarodzeniowe drzewko dzięki specjalnym nakładkom TerraChristmas.

terrachristmasAutor: Jelena Sekelj

Dzieje wielu pozostałych zabytków Varaždin mają swoje początki nawet w XVI wieku, dzięki czemu całe miasto jest ogromną gratką dla miłośników historii oraz barkowej architektury.

O tym, jak przyjemne jest życie w Varaždin świadczy zadbany park i liczne strefy zieleni. Troska o naturę w mieście równie istotna, co wkład w jego intensywny rozwój ekonomiczny.

Varaždin to miasto barkowej muzyki i kwiatów, które z dumą nosi miano najpiękniejszego regionu w kontynentalnej części Chorwacji. Wkład w ten niebywały sukces miała również firma Parkovi d.d, która odpowiada za pielęgnację terenów zielonych i zabytkowej nekropolii w Varaždin.

Jeśli uwielbiasz naturę i cenisz sobie doskonale zachowane zabytki, koniecznie odwiedź Varaždin. To urokliwe miasteczko oferuje naprawdę wiele! Co powiesz na wakacje w Chorwacji?

Dodaj komentarz