Chcę, by moje miasto wygrało plebiscyt Terra Flower Power! Jak to zrobić?

terra-flower-power-jak-wygrać.
To już trzeci dzień głosowania w plebiscycie Terra Flower Power. Mieszkańcy rywalizujących miast dwoją się i troją, by pomóc swoim „Małym Ojczyznom” wygrać – a jak najskuteczniej wesprzeć faworytów? Zapraszamy do małego przewodnika:

To możesz zrobić:

Social media

 • Stwórz wydarzenie w social mediach – w ten sposób umożliwisz użytkownikom Facebooka pozostanie na bieżąco ze szczegółami wydarzenia. To świetne rozwiązanie, z którego z sukcesem korzysta wielu uczestników głosowania. Jak zrobić wydarzenie? To zadanie dla administratora fanpage na Facebooku – wystarczy kilka kliknięć w serwisie, dobór odpowiedniej grafiki (a najlepiej publikacja stworzonego przez nas baneru) i gotowe! Pozostaje tylko rozesłać wirtualne „Zaproszenia”, by zgromadzić maksymalnie wielu uczestników i na bieżąco przypominać im o głosowaniu. To świetne rozwiązanie, ponieważ jest darmowe, atrakcyjne wizualnie, łatwe w obsłudze, a przede wszystkim pozwala dotrzeć do wielu odbiorców.
 • Jeśli jesteś administratorem Fanpage, udostępnij informację o plebiscycie bezpośrednio z naszego profilu: facebook.com/inspirowani lub opublikuj wzmiankę o głosowaniu z przekierowaniem do głosowania.
 • Udostępnij link do galerii swojego miasta – tego możesz dokonać na swoim prywatnym profilu na Facebooku. Wystarczy, że wejdziesz do galerii miasta, któremu kibicujesz i w całości skopiujesz link, który widzisz w pasku adresu Twojej wyszukiwarki.
 • Co dalej? Teraz wklej go na swoim profilu w miejscu statusu. Następnie dodaj kilka słów zachęcających do głosowania lub poinformuj, czemu prezentujesz światu ten właśnie link. Teraz każdy z Twoich znajomych będzie mógł zobaczyć informację o głosowaniu, a nawet kliknąć w link bezpośrednio kierujący do galerii miasta. Czemu to dobre rozwiązanie? Daje ono duży zasięg odbiorców, jest szybkie i łatwe, a co ważne: pozwala kierować bezpośrednio do galerii miasta. PS – pamiętaj, by w tym poście oznaczyć „publiczne” – by każdy mógł go zobaczyć!
 • Udostępnij specjalny baner swojego miasta – znajdziesz go w galerii miasta, tuż pod nagrodami. Kliknij w grafikę prawym przyciskiem myszy, a następnie zapisz ją. Teraz możesz zrobić z nią co tylko zechcesz – „wkleić” na profilu na Facebooku, przesłać w wiadomości e-mail bądź wydrukować. Jeśli chcesz skorzystać z banera w postaci kodu, musisz być administratorem strony www – to zadanie powierz specjalistom 🙂

 • Poproś o wsparcie lokalne autorytety. Może to właśnie z Twojego miasta pochodzi znany aktor lub ceniona artystka estradowa? Skontaktuj się z nimi via Facebook lub e-mail i zachęć do wsparcia waszego miasta i poinformowania o głosowaniu.

Internet

 • Poinformuj mieszkańców miasta o głosowaniu na lokalnych forach – fora dyskusyjne to świetne miejsce do dzielenia się opiniami na bieżące tematy, istnieją one w wielu polskich miastach. Załóż więc temat dotyczący głosowania na Twoje miasto – to bezpłatne i łatwe, jednak najczęściej wymaga rejestracji na danym forum. Bez obaw, to wszystko w trosce o wiarygodność przekazywanej przez Ciebie informacji!

Media tradycyjne

 • Zachęć lokalne media do stworzenia informacji prasowej – skontaktuj się z redakcją miejskich serwisów informacyjnych i poinformuj o tym, jak ważne jest dla lokalnej społeczności informowanie o tej i podobnych plebiscytowi ideach. Skieruj redakcję pod adres plebiscyt.inspirowaninatura.pl bądź przekaż im kontakt do nas plebiscyt@terra-pl.eu. Zajmiemy się wszystkim, przekażemy niezbędne grafiki i treści. Dlaczego to dobre rozwiązanie? Lokalne czasopisma mają ogromny zasięg i są chętnie czytane przez mieszkańców. To dobra szansa na dotarcie do wielu z nich.

Przestrzeń publiczna

 • Wydrukuj informację o głosowaniu i umieść w widocznym miejscu – w tym przypadku możesz skorzystać z banera, który stworzyliśmy dla każdego z uczestników. Pamiętaj jednak, by nie zaśmiecać przestrzeni publicznej i zawsze zapytaj o zgodę osoby odpowiedzialne za miejsca, w których pojawiają się informacje.
 • Poinformuj znajomych o głosowaniu – na spacerze, podczas spotkania na zakupach, w pracy, czy na rodzinnym spotkaniu. Przekaż informację o tym, że wasze miasto bierze udział w plebiscycie, podkreśl jak ważne jest, byście wspólnie zawalczyli o jego sukces.
 • Zachęć mieszkańców do głosowania podczas miejskich wydarzeń – festyny, dożynki, dyskoteki „pod chmurką” zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To świetna okazja do poinformowania o konkursie – bezpośrednio, ze sceny bądź dystrybuując pośród uczestników zabawy materiały promocyjne. Uwaga! Zanim zajmiesz się tą formą promocji, zapytaj organizatora o pozwolenie.
 • Zaproś do zabawy jednostki wojskowe, straż pożarną lub strażników miejskich. Zachęć ich do tego, by pośród swoich codziennych obowiązków znaleźli kilka chwil na oddanie głosów na Wasze miasto.

Tego nie rób!

Nie polegaj na „pomocy” specjalistów, którzy gwarantują obejście zasad regulaminu i zwiększenie liczby głosów w sposób szybki i skuteczny, jednak nielegalny. Sztuczne „nabijanie głosów” jest dla nas możliwe do wykrycia, a jeśli odnotujemy taką sytuację, w trosce o uczciwość zabawy, usuniemy nielegalnie oddane głosy.

W przypadku kolejnych naruszeń, będziemy zmuszeni postępować zgodnie z regulaminem, który znajdziecie po kliknięciu w ten link.

Masz inne pomysły na promocję swojego miasta i zwiększenie jego szans na zwycięstwo w plebiscycie Terra Flower Power? Podziel się swoimi pomysłami, a najlepsze z nich nagrodzimy!

Szczegóły plebiscytu znajdziesz w regulaminie.

Kliknij tutaj, by poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zajrzyj tutaj, by zobaczyć nagrody.

Zeszłoroczne zgłoszenia znajdziesz w zakładce plebiscyt 2017.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz