Bratki, begonie i… kapusta ozdobna. Kolejny kwitnący sezon w Zielonej Górze

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Na początku roku w Zielonej Górze pojawiły się ażurowe pisanki, które z czasem… „wyjawiły” sekret swojej zawartości i zaprezentowały przechodniom nasadzone w nich bratki. Następnie dekoracje przekształciły się w pojemniki na rośliny, które stały się dodatkiem do kompozycji z kaskadowymi kwietnikami. Już u progu lata w kwietnikach pojawiły się begonie, a później… nastała jesień. To jednak nie koniec! W Zielonej Górze od kilkunastu dni podziwiać można jesienne kompozycje kwiatowe!

Ten rok należy do wyjątkowo udanych pod względem zieleni miejskiej w Winnym Grodzie. Działo się wiele, i to już od marca! Jeszcze przed Wielkanocą pojawiły się pierwsze dekoracje: ażurowe jaja w soczystych kolorach, w których nasadzono równie barwne bratki.

ażurowe dekoracje zielona góra terra easter wieże kwiatowe bratki wielkanoc

Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.pl

Gdy przyszedł czas na „letnie” kompozycje, w donicach, kwietnikach i na rabatach pojawiły się między innymi begonie, pelargonie oraz ipomea.  Więcej na temat wiosenno-letniej kompozycji przeczytacie w tym wpisie – klik.

ukwiecenie zielonej góry wiszące kwietniki

Zielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

A gdy przyszła jesień…

Wbrew najpopularniejszym osądom na temat zazieleniania miast jesienią, okazuje się, że nie jest to ani skomplikowane, ani mało efektowne. Zielona Góra to jedno z wielu miast, które w tym roku kontynuuje nasadzenia również we wrześniu, październiku… a kto wie, może jeszcze dłużej?

jesienne wieże kwiatowe ukwiecenie miasta jesienią kwietniki na jesień 4

Zielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W momencie gdy ulubione gatunki lata – pelargonia, surfunia czy ipomea kończą okres kwitnienia, przychodzi czas na inne sezonowe okazy: kapustę ozdobną, chryzantemę, wrzos oraz wszelkiego rodzaju trawy ozdobne. To właśnie te okazy stały się podstawą do jesiennego ukwiecenia Zielonej Góry – kolorowe główki kapusty ozdobnej świetnie prezentują się nasadzone w równych rzędach w kwietnikach kaskadowych, z kolei dotychczas „zarezerwowana” wyłącznie dla nekropolii chryzantema doskonale sprawdza się w antracytowych donicach Gianto.

jesienne wieże kwiatowe ukwiecenie miasta jesienią kwietniki na jesień 5

Zielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ciekawym rozwiązaniem jest urozmaicenie (i tak już ciekawej!) sezonowej kompozycji o inne dary jesieni. W Zielonej Górze postawiono na dynie. Soczyście pomarańczowe okazy ożywiają kompozycje  z kolorowych roślin ozdobnych, i to nie tylko w donicach, ale również w innych kompozycjach, również na rondach.

jesienne donice kwiatowe ukwiecenie miasta jesienią donice na jesień 2

Zielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

To kolejna pora roku, podczas której Zielona Góra prezentuje się tak efektownie. Klucz do sukcesu? Dopasowanie warunków pogodowych do zapotrzebowania roślin i dobór sezonowych okazów. Niezbędne są również kwietniki gwarantujące odpowiednią ekspozycje w przestrzeni, nawodnienie oraz swobodny rozrost. Liczą się także solidne, mobilne donice. Kolejny element przepisu to dostrzeżenie piękna w każdej porze roku – natura daje bowiem naszym miastom niekończące się możliwości!

jesienne wieże kwiatowe ukwiecenie miasta jesienią kwietniki na jesień 3

Zielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz