Brak podłoża to nie problem! Tak ukwiecono Sosnowiec

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Rozlegle rynki czy deptaki to chluba niejednego miasta. Duża przestrzeń to swobodna komunikacja i mnóstwo miejsca na spacery. Z drugiej jednak strony pokryta kostką powierzchnia ogranicza nasadzenia roślin, minimalizując obecność zieleni… Jak tego uniknąć? Poszukując rozwiązania, warto zajrzeć do Sosnowca:

Ulice Warszawska oraz Modrzejowska w Sosnowcu codziennie goszczą tysiące przechodniów. Tętnią życiem, stanowiąc ważne arterie – to miejsca spotkań otoczone przez niewielkie sklepy, a przede wszystkim: przestrzeń, w której mieszkańcy mogą cieszyć się naturalnymi dekoracjami.

donice miejskie xxl gianto sosnowiec 1

Sosnowiec | źródło: www.terraform.pl

Już od kilku sezonów ulice Sosnowca zdobią wieże kwiatowe oraz donice miejskie XXL z młodymi drzewami. W kolorowych pojemnikach nasadzono graby – smukłe okazy, których wymagania pielęgnacyjne nie należą do wygórowanych. Połączenie solidnych donic z równie wytrzymałymi roślinami okazało się strzałem w dziesiątkę – dekoracja już od kilku lat cieszy oczy mieszkańców i stale jest w dobrej kondycji.

donice miejskie xxl gianto sosnowiec 2

Sosnowiec | źródło: www.terraform.pl

Co ciekawe, w Sosnowcu postawiono na kompozycję nieco inną niż wszystkie, w skład których wchodzą duże donice. Tym razem pojemniki stanęły wewnątrz siedzisk, dzięki czemu nie zagarnęły one nadmiernie wiele (cennej!) przestrzeni, a jednocześnie w 100% pełnią powierzoną im rolę estetyczną. Okazuje się, że brak podłoża w naturalnej postaci wcale nie wyklucza obecności roślin – nasadzenia krzewów, drzew i kwiatów nie są żadnym problemem!

donice miejskie xxl gianto sosnowiec 4

Sosnowiec | źródło: www.terraform.pl

Czytaj więcej na temat kompozycji z Sosnowca: klik

 

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz