Plebiscyt
Boston świeci designem

Boston świeci designem

24 września 2014


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Niespieszne bujanie, otwarta przestrzeń, zadbana zieleń, wygodne siedzisko i ciekawy efekt świetlny – czy można chcieć czegoś więcej? Od teraz takie atrakcje można znaleźć w Bostonie.

podświetlane ławki BostonŹródło: www.mymodernmet.com

Jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy interaktywna instalacja składająca się z podświetlanych hamaków-ławek będzie wystawiana w jednym z parków miejskich Bostonie. Do dyspozycji każdego chętnego będzie 20 designerskich hamaków, których forma sprzyja relaksowi.

podświetlane ławki BostonŹródło: www.inhabitat.com

Projekt został zainicjowany przez grupę artystów Höweler + Yoon Architecture, a jego celem jest stworzenie „nowego parku miejskiego”, gdzie każdy jest mile widziany, może spotkać się z przyjaciółmi lub uprawiać aktywność fizyczną.

podświetlane ławki BostonŹródło: www.inhabitat.com

Podświetlane elementy zostały wykonane z polipropylenu i mają różne rozmiary. Wewnątrz okrągłych konstrukcji znajdują się czujniki LED, które reagują na ruch – ławka zmienia kolor wtedy, gdy jest używana.

podświetlane ławki BostonŹródło: www.mymodernmet.com

Okrągłe ławki, gdy są nieużywane emitują ciepłe białe światło, ale gdy zostają wprawione w ruch, ich oświetlenie zmienia się na fioletowe. W ten sposób powstaje niezwykły efekt wizualny – zobaczcie to sami!

« »

Dodaj komentarz