Bordalo II po raz III!

Bordalo II po raz III!

22 maja 2015


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Recykling jest ważny. Ile razy to słyszeliśmy, a ile razy naprawdę to do nas trafiło? Zamiast prowadzić nudne przemówienia, warto przekazywać istotne rzeczy w kreatywny sposób:

Bordalo II (12)Źródło: www.isupportstreetart.com

Pamiętacie Bordalo II? Pisaliśmy o nim już przy okazji street artu, jaki stworzył na torach kolejowych, a także wielkiej instalacji w formie sowy. Artysta po raz kolejny dał o sobie znać! Tym razem jego celem było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska i ograniczanego recyklingu. My również nie mamy wątpliwości, że kwestie te często są pomijany, stają się nieważne lub traktujemy je jako zło konieczne – warto to zmienić!

Bordalo II (15)Źródło: www.isupportstreetart.com

Podstawowym pomysłem było przedstawienie natury w taki sposób, by jednocześnie pokazać to, co ją niszczy. Tak powstała seria gigantycznych zwierząt wykonanych z odpadów – najczęściej znalezionych gdzieś na wysypiskach lub w porzuconych fabrykach. Niektóre elementy zostały pozyskane wprost od producentów, którzy nawet nie planowali poddać odpadów procesowi recyklingu.

Bordalo II (4)Źródło: www.thisiscolossal.com

Uszkodzone zderzaki, pojemniki na śmieci, spalone opony i urządzenia to tylko niektóre z przedmiotów, które można dostrzec w konstrukcjach. Pokazują one nasze przyzwyczajenia i niezbyt dobre nawyki, ponieważ większość z odpadów można z powodzeniem przetworzyć i wykorzystać jeszcze nie jeden raz.

Bordalo II (7)Źródło: www.mymodermet.com

To zaskakujące, w jak kreatywny sposób można wykorzystać coś, co inni spisali na straty! Zobaczcie co udało się stworzyć z przemysłowych odpadów – pamiętajcie jednak, że poszczególne elementy rzeźb znacznie lepiej posłużyłyby nam, gdyby zostały poddane recyklingowi…

Bordalo II (11)Źródło: www.mymodermet.com

Bordalo II (10)Źródło: www.thisiscolossal.com

Bordalo II (9)Źródło: www.thisiscolossal.com

Bordalo II (8)Źródło: www.mymodermet.com

Bordalo II (3)Źródło: www.mymodermet.com

Bordalo II (2)Źródło: www.isupportstreetart.com

Bordalo II (1)Źródło: www.mymodermet.com

Bordalo II (13)Źródło: www.thisiscolossal.com

« »

Dodaj komentarz