Plebiscyt
Bo miasto jest sceną

Bo miasto jest sceną

22 stycznia 2016


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Miasto, które tętni życiem, jest spontaniczne, jego bryła i różnorodna architektura – to główne tematy niezwykłej sesji zdjęciowej z Bukaresztu.

dancing_bucharest (6)Źródło: www.daniionita.com

„Dancing Bucharest” to rozbudowany projekt artystyczny, którego początki sięgają 2011 roku. W ramach tego długoletniego przedsięwzięcia rumuński fotograf Dani Ioniţă zapraszał najlepszych lokalnych tancerzy i… pozwalał wykorzystać przestrzeń miejską w taki sposób, jaki tylko sobie zażyczą. W ten sposób powstała seria dynamicznych, całkowicie spontanicznych zdjęć, które pokazują zarówno piękno Bukaresztu, jak i samych modeli.

dancing_bucharest (14)Źródło: www.daniionita.com

Tancerze „pozują” na tle najzwyklejszych chodników, ulic, wspinają się na elewacje biurowców, z gracją przemykają tunelami metra, do swoich popisów włączają elementy małej architektury: ławki, kwietniki, latarnie, słupki… Wszystko może stać się sceną, a każdy element życia może okazać się inspirujący.

dancing_bucharest (18)Źródło: www.daniionita.com

Inspirowani, zachęcamy do podejmowania własnych prób na wzór twórczości rumuńskiego fotografa. Rozejrzyjcie się wokół i dostrzeżcie piękno swoich miast, już niedługo wiosna i wasza najbliższa przestrzeń rozkwitnie!

dancing_bucharest (13)Źródło: www.daniionita.com

Dancing Bucharest - Dani IoniţăŹródło: www.daniionita.com

Źródło: www.daniionita.com

« »

Dodaj komentarz