Biuro na świeżym powietrzu? To możliwe!

21 października 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

W paryskiej dzielnicy La Défense pojawiły się meble miejskie inne niż wszystkie. Zaprojektowane przez Polaka, Pawła Grobelnego elementy są bowiem harmonijnie wkomponowane w architekturę.

paryz-meble-miejskie-pawel-grobelny-7Źródło: www.bryla.pl

Minimalistyczne, geometryczne formy zostały ulokowane w taki sposób, by stworzyć nowe miejsca relaksu i pracy w przestrzeni publicznej.

paryz-meble-miejskie-pawel-grobelny-9Źródło: www.bryla.pl

Realizacja o nazwie Platformes de travail urbaines to zupełnie nowe spojrzenie na to, co określamy jako przestrzeń miejska. Zamiast odosobnionych ławek i siedzisk proponuje bowiem elementy tworzące spójną całość z zastałą infrastrukturą.

paryz-meble-miejskie-pawel-grobelny-2Źródło: www.bryla.pl

Nowe, wykonane z drewna garapa meble, zostały nawet wyposażone w gniazda USB, dzięki czemu użytkownik ma szansę doładować telefon bądź korzystać z przenośnego komputera. Również ich lokalizacja jest warta uznania: platforma do wypoczynku została wkomponowana w schody, z których można podziwiać Łuk Triumfalny, inna propozycja polskiego architekta to platforma sprawiająca wrażenie lewitującej nad miejskim stawem.

paryz-meble-miejskie-pawel-grobelny-6Źródło: www.bryla.pl

W przestrzeni zdominowanej przez smukłe, szklane wieżowce i kamienne podłoże, drewniane meble miejskie robią szczególne wrażenie. To próba wyeksponowana strefy relaksu i swobodnej pracy na powietrzu od biurowce. Każdy użytkownik nowych siedzisk może bowiem urozmaicić swoją pracę spojrzeniem na inspirującą panoramę Paryża.

paryz-meble-miejskie-pawel-grobelny-10Źródło: www.bryla.pl

Czy takie miejsca relaksu i swobodnej pracy sprawdziłyby się w Polsce? A może nie potrzebujemy podobnych przestrzeni? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach:

paryz-meble-miejskie-pawel-grobelny-2Źródło: www.bryla.pl