Tajemnicza sowa, gibki flaming i spółka

Tagi: Best Bird Photos Of 2017, fotografia, natura, ptaki, 8 września 2017
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Tacy modele to skarb! Są wyjątkowo powabni, zawsze doskonale pozują, a do tego są wyjątkowo naturalni. Jest jeden szkopuł – bywają płochliwi. Wystarczy jednak nieco cierpliwości, by uchwycić wyjątkowe momenty ze świata skrzydlatych stworzeń i trafić do grona najlepszych fotografów ptaków roku 2017!

Ptaki są tajemniczymi i skrytymi stworzeniami, co sprawia, że stają się wyjątkowo trudnym, a jednocześnie bardzo pożądanym obiektem zdjęć. Organizacja skupiająca miłośników ptaków, British Trust for Ornithology, postanowiła wynagrodzić trud autorów zdjęć niemających sobie równych w tej dziedzinie. Już po raz trzeci nagrodziła osoby, które zdołały w najpiękniejszy sposób uwiecznić delikatne piękno ptaków.

„Fotograf ptaków roku” to konkurs zainicjowany w 2015 roku, co prawda niedawno, jednak już dziś zmagania cieszą się niemałym zainteresowaniem fotografów z całego świata. Zwycięskie zdjęcia z tegorocznej edycji zostały zebrane w specjalnym albumie, można je także obejrzeć na stronie organizatora: www.photocrowd.com

Zajrzyjcie do poniższej galerii, by obejrzeć kilka zdjęć, które urzekły nas najbardziej. Zdołaliście wybrać swojego faworyta? Koniecznie dajcie znać! Po więcej fotografii zajrzyjcie pod adres: www.photocrowd.com

Bitwa, Jose Garcia, kategoria – zachowanie ptaków USA

Lot płomykówki zwyczajnej, Roy Rimmer, kategoria – zachowanie ptaków Wielkiej Brytanii

Modraszka zwyczajna na jagodach, Markus Varesvuo, Helsinki, Finlania, kategoria – najlepsze portfolio 2017

Najlepszy fotograf roku 2017

 

źródło: www.photocrowd.com

Okładka: różowe flamingi karmią swoje młode, Alejandro Prieto Rojas, Meksyk, kategoria – fotograf ptaków 2017 (pierwsze miejsce), najlepszy portret (pierwsze miejsce).

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz