Miasto nitką malowane

21 września 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Przedstawiamy Raquel Rodrigo, hiszpańską artystkę, która sprawia, że ulice pokrywają się kwiatowymi instalacjami… w technice krzyżykowej!

raquel-rodrigo-street-art-4Źródło: www.thisiscolossal.com

Od jakiegoś czasu, podziwiając (i tak urokliwe!) hiszpańskie uliczki, możecie natknąć się na coś więcej, niż zapierająca dech architektura, a Wasze zmysły zachwyci nie tylko gorące słońce!

raquel-rodrigo-street-art-10Źródło: www.boredpanda.com

Pochodząca z Walencji artystka tworzy nanosząc gruby kolorowy sznurek na stalową konstrukcję z siatki. Przygotowuje swoje dzieła w zaciszu pracowni, a następnie nanosi gotowy obraz na elewację budynków.

raquel-rodrigo-street-art-9Źródło: www.thisiscolossal.com

Haft krzyżykowi najczęściej zdobi elementy przypisane do zadań typowo „domowych”, jednak Rachel udowodniła, że równie dobrze sprawdza się on jako dekoracja w przestrzeni publicznej. Co ciekawe cały proces haftowania odbywa się dokładnie tak, jak ma to miejsce w mniejszej skali – to co, zdobi poduszki i obrusy w stylu vintage, może z powodzeniem również stać się atrakcyjną dekoracją naszych miast!

raquel-rodrigo-street-art-8Źródło: ww.thisiscolossal.com

Haftowane dekoracje na elewacjach nie mają charakteru długoterminowego ze względu na gorące hiszpańskie słońce, które szybko zmienia kolory kompozycji. Tym bardziej warto poświęcić im kilka chwil, a nawet przenieść ten pomysł na polskie ulice – co Wy na to?

Źródło: www.boredpanda.com