Z głową w chmurach

23 czerwca 2017
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Czy zdarza się Wam dostrzec coś w obłokach? Często jest to tylko chwilowa rozrywka, którą Rob Sayegh Jr przeniósł na zupełnie nowy poziom. Zobaczcie, co skrywają płynące nad Wami chmury:

Rob Sayegh Jr (16)Źródło: www.instagram.com/robsayart/

Rob Sayegh Jr urodził się i wychował w Nowym Jorku – mieście, które stało się również jego największą inspiracją. Tego mistrza ołówka (zarówno prawdziwego, jak i komputerowego) mogliście już nieraz spotkać na ekranie – a raczej jego dzieła. Pamiętacie „Samochody” Pixara? Oglądaliście „Kubusia Puchatka”? W tych słynnych animacjach swój ogromy udział ma również udział Rob.

Rob Sayegh Jr (18)Źródło: www.instagram.com/robsayart/

Jedno z najbardziej kreatywnych przedsięwzięć artysty ma jednak swój początek nie w studiu filmowym, ale w… najzwyklejszych chmurach. Najciekawsze prace, jakie dotąd stworzył, wywodzą się bowiem z potrzeby przełamania codziennej rutyny.

Rob Sayegh Jr (17)Źródło: www.instagram.com/robsayart/

Okazuje się, że nawet projektowanie filmów animowanych może się znudzić – co wtedy? Rob swój umysł pobudza patrząc w chmury. Podglądając białe obłoki, jakie snują się nad Nowym Jorkiem, ćwiczy wyobraźnię – formacje zyskują konkretne formy, stają się ludzkimi postaciami lub zwierzętami.

Artysta-ilustrator uwiecznia swoje pomysły i nadaje im formy poprzez program graficzny. W ten sposób powstała imponująca galeria, którą możecie oglądać w serwisie Instagram. Masz ochotę na więcej? Kliknij w jedną z miniatur poniżej:

Źródło: www.instagram.com/robsayart/