Kolejny miejski salon!

12 sierpnia 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Po Kielcach, Białymstoku i kilku innych polskich miastach, przyszedł czas i na Żory! W samym centrum, w otoczeniu kwiatowych dekoracji, właśnie stanął funkcjonalny salon miejski:

salon miejski żory (6)Źródło: www.zory.pl

Salon skierowany jest do najmłodszych… jak i najstarszych. Funkcjonalny, estetyczny i rozwijający wyobraźnię. Idealny do wypoczynku i kreatywnej zabawy w samym sercu miasta. Oto nowa inwestycja, którą niedawno oddano do użytkowania w Żorach.

salon miejski żory (5)Źródło: www.zory.pl

Na nową kompozycję na żorskim rynku składają się oryginalne meble miejskie, pośród których znalazły się ławki, siedziska, donice, a nawet ogromny hamak. W otoczeniu salonu znalazło się również miejsce dla kwiatów – podwieszane kwietniki z surfinią trafiły na okoliczne latarnie.

salon miejski żory (1)Źródło: www.zory.pl

Żorski salon zajmuje powierzchnię 100 metrów kwadratowych, jego krawędzie wyznacza sześć pokaźnych donic, gdzie cztery składają się na połączony wygodnymi ławkami kwadrat. Krawędzie tak powstałej figury scalono siatką, która stała się ogromnych rozmiarów hamakiem. Nad całością górują wieże kwiatowe montowane na latarniach – jest funkcjonalnie i kolorowo!

salon miejski żory (2)Źródło: www.zory.pl

Coraz więcej polskich miast może pochwalić się swoim własnym „salonem” otwartym dla wszystkich mieszkańców, bez względu na porę dnia i pogodę. Wraz z każda kolejną inwestycją tego typu nasze rodzime miejscowości zyskują ciekawy element spajający społeczność, ale też dający szansę na chwilę wytchnienia i rozrywki w samym centrum miasta.

salon miejski żory (4)Źródło: www.zory.pl

Czekamy na więcej salonów!

 

Zapisz

Zapisz