Dynia, orzechy i kapusta

27 października 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

…to tylko trzy z wielu ciekawych pomysłów na jesienne wieże kwiatowe. Co roku, wraz z zakończeniem lata, to właśnie one zastępują klasyczne rośliny ozdobne.

kwietniki miejskie Terra jesieńŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wystarczy sięgnąć po kilka sprawdzonych rozwiązań z Polski i Europy, by przestrzeń miejska zachwycała kolorami jeszcze nawet do pierwszych przymrozków.

Wrzos ma głos

Flagową rośliną jesieni jest wrzos. Jego wysoka wytrzymałość i niewielkie wymagania pielęgnacyjne sprawiają, że doskonale nadaje się do jesiennego ukwiecenia konstrukcji kwietnikowych. Takie rozwiązanie z powodzeniem zastosowano już w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Wieże kwiatowe z parku Przy Bażantarni zostały udekorowane właśnie wrzosem oraz kapustą ozdobną w odcieniach fioletu i bieli. Aranżacja parku Przy Bażantarni opiera się na żywych kolorach, które stworzyły efektowny kontrast na tle jesiennego otoczenia. Władze obiektu mogą być spokojne o to, że dekoracje dotrwają do samej zimy w dobrej kondycji. Ani rośliny, ani kaskadowe konstrukcje kwietnikowe nie ugną się wobec niesprzyjających warunków.

jesienne kaskadowe konstrukcje kaskadowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Chryzantema nie tylko złocista

Coraz większą popularność jako kwiat ozdobny zyskuje również chryzantema, dotąd zarezerwowana głównie dla zdobienia nekropolii. W Elblągu purpurowa i złota odmiana została wykorzystana jako kolorowa dekoracja wieży kwiatowej H1200, która uświetnia najbliższą okolicę słynnego pomnika Piekarczyka. Wiosną w tym samym miejscu można podziwiać kompozycję z bratków i stokrotek, a latem pojawia się czerwona pelargonia. Możliwość przedłużenia ukwiecenia również na jesień i wczesną zimę sprawia, że Brama Targowa i statua, najbardziej charakterystyczne symbole miasta, są odpowiednio wyeksponowane niemalże przez cały rok.

jesienne wieże kwiatowe elblągŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Głowa kolorowa

Świnoujście – polską Krainę 44 wysp już od kilku jesiennych sezonów zdobią wieże kwiatowe obsadzone kapustą ozdobną i trawami. Latem wieże kwiatowe H1200 zostały obsadzone gatunkami ciepłolubnymi, które jesienią ustąpiły miejsca kapuście i trawie ozdobnej. Również donice miejskie Intel zostały odpowiednio zaaranżowane – ukwiecenie ich kapustą ozdobną i trawami pozwoliło stworzyć spójną, harmonijną dekorację. Pojemniki oraz wieże kwiatowe idealnie się uzupełniają, tworząc estetyczny element w jesiennym krajobrazie.

donice terraform jesień (1)Źródło: www.terraform.pl

Wysmakowana dekoracja

Niewielka austriacka miejscowość Moosburg, poza kwiatami, w aranżacji swojej przestrzeni wykorzystuje nawet sezonowe warzywa i owoce: dynię, kukurydzę, winogron, a nawet leśne grzyby. Wieże kwiatowe wypełnione darami jesieni już przez kilka sezonów zdobią wejście do tutejszego ratusza.

Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe Terra jesieniąŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Niezniszczalny duet

W czym tkwi sukces jesiennych aranżacji? Przede wszystkim w wysokiej jakości wieżach kwiatowych, które doskonale sprawdzają się nawet wobec niesprzyjającej aury. Obsadzenie ich wytrzymałymi, odpornymi na chłód gatunkami pozwala wydłużyć efekt dekoracyjny aż do zimy.

Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe Terra jesieniąŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

kwietniki miejskie Terra jesieńŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

jesienne kaskadowe konstrukcje kaskadowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

jesienna aranżacja wież kwiatowychŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

jesienna ozdoba wież kwiatowychŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

jesienna ozdoba wież kwiatowychŹródło: www.wiezekwiatowe.pl