2,300 kwiatów!

17 kwietnia 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

…aż tyle znalazło się w zaledwie jednym pomieszczeniu za sprawą artystów z Tokio. Jak tego dokonali i czego mogą doznać odwiedzający to niezwykłe pomieszczenie? Zobaczcie:

Floating Flower GardenŹródło: www.designsekcja.pl

Ta niesamowita instalacja artystyczna składa się z 2,300 kwiatów zawieszonych pod sufitem jednego z pomieszczeń Miraikan – Narodowego Muzeum Innowacji i Technologii Miraikan, w Tokio.

Floating Flower GardenŹródło: www.themakingtable.com

Kwiaty zawieszono tak, by odwiedzający niezwykłe pomieszczenie mieli z nimi bezpośredni kontakt – gdy ci poruszają się, rośliny delikatnie przesuwają się ponad ich głowami. W ten sposób powstaje kwiatowa kompozycja, w której człowiek zostaje otoczony przez bajecznie kolorowe morze.

Floating Flower GardenŹródło: www.theobsessiveimagist.com

Instalację stworzył zespół teamLab składający się ze specjalistów w dziedzinie techniki. Wszyscy pochodzą z Tokio w Japonii. Swoje dzieło nazwali Floating Flower Garden (Unoszący się ogród kwiatów) i włączyli je do większej ekspozycji, jaka zaledwie przed kilkoma dniami zakończyła się w muzeum Miraikan.

Za sprawą teamLab każdy odwiedzający wystawę może niemalże całkowicie wniknąć w kwiatowy ogród. Kompozycja została zainspirowana przez przypowieść stworzoną przez Nanquan, Puyuan słynnego chińskiego poetę. Według legendy Nanquan spędził 30 lat w górach, gdzie nauczył się tego, jak bardzo ważna jest rola natury w życiu człowieka – w pełni zgadzamy się z jego teorią!

Floating Flower GardenŹródło: www.themakingtable.com

Floating Flower Garden planowano udostępniać gościom do 1 marca, jednak ekspozycję przedłużono jeszcze o 10 dni – chyba nietrudno zgadnąć, dlaczego.

Floating Flower GardenŹródło: www.designsekcja.pl

Floating Flower GardenŹródło: www.themakingtable.com

Dodaj komentarz