215 sadzonek na raz – ukwieć swoje miasto!

wieze-kwiatowe-terra
Współczesne metropolie stawiają na niepowtarzalny charakter i stały rozwój. Masowo powstające drapacze chmur wypierają zieleńce… Nie ma jednak przeszkód, by współistniały one w harmonii z naturą!

Kwietniki miejskie są rozwiązaniem, które pozwala pogodzić interesy natury i dynamicznej gospodarki – ze względu na to, że są mobilne, mogą zostać z łatwością ulokowane w najbardziej niedostępnym dla roślin miejscu, również na placach, chodnikach i w pobliżu budynków.

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Nowatorskie rozwiązania urbanistyczne niosą za sobą wiele korzyści, ale też narzucają potrzebę eliminowania naturalnej zieleni. Nie warto iść na takie ustępstwa. Przestrzeń miejska może być „zielona” i rozwinięta gospodarczo jednocześnie!

Zieleń w mieście jest wszak równie istotna, co rozwiązania czysto funkcjonalne, takie jak chodniki, budynki, ulice, czy place. Aranżując przestrzeń publiczną, nie można pominąć elementów gwarantujących kontakt z naturą – w zurbanizowanej przestrzeni umożliwiają to przede wszystkim wieże kwiatowe. Pośród architektury o niemałych rozmiarach, w otoczeniu wieżowców, najlepiej sprawdzą się kwietniki o równie dużych gabarytach – modele H2000, H2400, a nawet trzymetrowy H3000! Ustawione w centrum mogą służyć mieszkańcom jako punkt orientacyjny bądź mocny, kolorystyczny akcent w przestrzeni publicznej. Ich urok jest dosłownie niemożliwy do przeoczenia, a niemałe gabaryty to wielka powierzchnia dla roślin: w ten sposób do przestrzeni jednocześnie może trafić od 130 do 215 kolorowych sadzonek!

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Przełamanie jednostajnego krajobrazu nowoczesnego miasta przy użyciu zieleni nie jest trudne i nie wymaga występowania gleby w naturalnej postaci. Stosując duże wieże kwiatowe, można sprawnie i efektownie wprowadzić naturalne elementy również w miejsca problematyczne takie jak place, deptaki, a nawet w przestrzeń pomiędzy ogromnymi biurowcami.

Chroniony patentem system otwartych pierścieni, jaki tworzy wieże kwiatowe, to rozwiązanie gwarantujące swobodny dostęp do wody i składników odżywczych dla całego systemu korzeniowego. Glebę miejskich roślin warto jednak wzbogacić o HydrogelTerraVit – ekologiczną odżywkę, która dostarczy niezbędnych składników odżywczych oraz zmagazynuje i dostarczy wodę. To skuteczny sposób na oszczędność wynikającą z mniejszej częstotliwości zabiegów pielęgnacyjnych i podlewania. To szczególne ważne podczas nasadzeń miejskich w mocno zurbanizowanej okolicy, gdyż zarówno miejskie powietrze, jak i gleba nie sprzyjają rozwojowi roślin.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wyznacznikiem przyjaznej ludziom metropolii jest rozwój ekonomiczny, ale przede wszystkim to, w jaki sposób dba się w niej o potrzeby mieszkańców. Wysoki standard życia powinien obejmować wszystkie aspekty: rozwiniętą gospodarkę, zaawansowane rozwiązania technologiczne, jak i dostępność miejsc zieleńców, umożliwiających relaks i kontakt z naturą.

Nowoczesne miasto to więc tylko takie miasto, które w swoim krajobrazie ma nie tylko nowoczesne budowle, ale również zadbaną roślinność – jej wprowadzenie umożliwiają właśnie wieże kwiatowe. Największe modele są w stanie ukwiecić nawet otoczenie nowoczesnych biurowców i ścisłej, miejskiej zabudowy.

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl