10 zdjęć, setki ujęć – wielkie miasta w nowej odsłonie

Tagi: fotografia, miasto, podróże, przestrzeń miejska, 2 lutego 2018
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Czy można poznać kulturę miasta poprzez jedno zdjęcie? The Big Domain, jedna z brytyjskich firm z branży podróżniczej, postanowiła uchwycić ducha 10 „popularnych miast”, używając do tego wyłącznie jednej fotografii.

Kair | źródło: www.thebigdomain.com

Jak tego dokonała?

Podróż poprzez 10 najpiękniejszych miast świata była możliwa dzięki wielu ujęciom, które złożyły się na pojedyncze zdjęcia. Co ciekawe, połączenie kilku warstw wcale nie ujęło wartości fotografiom, a wręcz przeciwnie – przechodnie, przestrzeń miejska, widoki, zabytki – to wszystko jest wyraźne i buduje charakter konkretnego miejsca. Dla dodatkowego efektu zdjęcia zostały poddane ciekawej obróbce komputerowej.

Moskwa | źródło: www.thebigdomain.com

Aby oddać wrażenie ruchu i „pulsowania” wielkich metropolii, przedsiębiorstwo postawiło na fotografie z długim czasem naświetlania. Od Hong Kongu aż do Nowego Jorku, każde zdjęcie może być inspiracją do podjęcia podróży. Na zdjęciach widać bowiem zaledwie niewielki ułamek tego, co czeka na gości. Ich autor sprawnie dobrał poszczególne elementy fotografii, by ostatecznie uzyskać wrażenie życia, jakie tętni na zatłoczonych ulicach miast.

Stambuł | źródło: www.thebigdomain.com

Główny cel? Oddać ducha niesamowitych miast i zainspirować potencjalnych turystów do wyruszenia w kolejną podróż. Czy się udało?

Oczywiście!

Więcej informacji: www | Facebook

Źródło: www.thebigdomain.com

Zdjęcie główne: Londyn