Złombol Africa edition już za nami!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Przejechali 6 tys. km, minęli 9 krajów, przebyli 3 pasma górskie, a to wszystko w zaledwie kilka dni i w aucie nie pierwszej młodości… Oto Złombol w pigułce!

zlombol-monte-verde-team-terra-group-23-medium

Złombol to charytatywna impreza o motoryzacyjnym zabarwieniu. Jej celem jest zebranie funduszy na rzecz dzieciaków z domów dziecka i ich wakacyjnego wypoczynku. Właśnie zakończyła się kolejna, dziesiąta edycja rajdu, w którym wzięło udział aż 510 ekip z całej Polski.

Start: Katowice 25.09.2016

Meta: Palermo 29-30.09.2016

zlombol-monte-verde-team-terra-group-6-medium

Zasady są proste: do rajdu dopuszczone są jedynie samochody komunistycznej koncepcji lub produkcji, zarówno pojazdy osobowe, jak i ciężarowe, autobusy, motocykle i motorynki. Łatwo można się domyślić, że bolidy nie zawsze radzą sobie z trasą bez sprawiania niespodzianek. Usterki na trasie nie są niczym nowym, ale w tym właśnie tkwi urok imprezy, która co roku skupia coraz więcej amatorów. Nie można liczyć na profesjonalne wsparcie mechanika, ale towarzysze rajdu zawsze służą pomocą!

zlombol-monte-verde-team-terra-group-30-medium

Zbiórka jest możliwa dzięki darczyńcom – przedsiębiorcom, a także osobom prywatnym, które przekazały pieniądze w zamian za powierzchnię reklamową na bolidach biorących udział w rajdzie. Obecność swojego logotypu na tak niezwykłych pojazdach to naprawdę nie lada gratka!

zlombol-monte-verde-team-terra-group-22-medium

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do zbiórki i wsparliśmy zielonogórską ekipę Złombolu – Monte Verde Team.Już od edycji 2014 skrzydlate Logo Inspirowanych Naturą oraz Firmy Terra Group możecie oglądać na tylnych drzwiach oraz nadkolach stylowego, czerwonego fiata 125. W tym roku zaprosiliśmy do zabawy również markę nuno’ni. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka okazja do zaprezentowania się światu i wsparcia dzieciaków.

zlombol-monte-verde-team-terra-group-21-medium

Tegoroczna edycja rajdu była inna niż zwykle. Po raz pierwszy trasa zawiodła wszystkie 510 ekip od Katowic aż do odcinka specjalnego Tunezji! Od Czech, poprzez Słowację, Węgry, Słowenię, Włochy, San Marino, Watykan aż po słoneczną Tunezję. Sam dojazd ze startu do mety to aż 3 tys. km!

zlombol-monte-verde-team-terra-group-4-medium

Dla starszych pojazdów (i jadących w nich ponad 1500 osób!) nie była to łatwa trasa, ale trudy tej wycieczki w pełni rekompensowały widoki i towarzystwo biorących udział w imprezie, wspaniałych ludzi. Pizza w Neapolu, zdjęcie na tle czynnego wulkanu czy kąpiel w Adriatyku, a przede wszystkim możliwość pomocy dzieciom jest tego warta!

zlombol-monte-verde-team-terra-group-9-medium

Serdecznie gratulujemy wszystkim ekipom udziału w tym niełatwym rajdzie, a szczególnie załodze Monte Verde Team, której mamy nadzieję kibicować również za rok!

zlombol-monte-verde-team-terra-group-1

zlombol-monte-verde-team-terra-group-7-medium

zlombol-monte-verde-team-terra-group-43-medium  zlombol-monte-verde-team-terra-group-46-medium

zlombol-monte-verde-team-terra-group-50-medium

zlombol-monte-verde-team-terra-group-44-medium

Zdjęcia dzięki uprzejmości Monte Verde Team

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz