Zimowa dekoracja ogrodu

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Czy zimowy ogród musi być monotonny? Kwiaty dawno przekwitły, a ścieżki zakrywa gruba warstwa śniegu… Nie daj się tej melancholii! Ożyw grudniową szarugę kolorami i niebanalnymi formami. Wytrzymałe donice z polietylenu i zimozielone gatunki roślin skutecznie urozmaicą otwarte przestrzenie nawet zimą.

donica Sof Round High Elho Terraform.plŹródło: www.terraform.pl

Po pierwsze: wytrzymałość

Podstawowy parametr, którym należy kierować się wybierając duże donice ogrodowe, to materiał. Pojemniki na rośliny mające zdobić ogrody zimą nie mogą być jednak wykonane ze zwykłego plastiku, ponieważ jedynym tworzywem, jakie może przetrwać temperatury sięgające 65 stopni poniżej zera, jest jego ubogacona odmiana – polietylen. Niska masa własna i duża odporność na zmienne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne sprawia, że tego typu donice ogrodowe mogą być eksponowane w otwartych przestrzeniach przez cały rok.

donice z polietylenu elhoŹródło: www.terraform.pl

Rzućmy na to nieco światła

Wytrzymały materiał to nie jedyny atut pojemników z kolekcji TerraForm. Klasa szczelności IP65, którą posiadają podświetlane donice sprawia, że mogą one być bezpiecznie stosowane nawet wówczas, gdy podłoże zostanie pokryte warstwą śniegu lub podczas intensywnych opadów. Podświetlane donice, takie jak Soft Round High od Elho, skutecznie wprowadzają miękkie światło do otwartych przestrzeni, ożywiając szarą zimę. To walor wart docenienia szczególnie zimą, gdy ilość naturalnego światła słonecznego jest coraz mniejsza.

Soft Round High terraformŹródło: www.terraform.pl

Baw się formą

Warstwa białego puchu skrywająca ogród ma swój urok, jednak szybko staje się monotonna. Zima z temperaturą powyżej zera jawi się jeszcze bardzo szaro i ponuro… Nie trzeba się na to godzić! Wybierając donice ogrodowe z kolekcji TerraForm, można w łatwy i skuteczny sposób rozproszyć grudniową szarugę. Soczyste i żywe barwy pojemników, wraz z niebanalną formą sprawią, że nawet w samym środku grudnia zrobi się kolorowo. Wybierz swój ulubiony odcień, dobierz dowolny kształt i ciesz się widokiem najbardziej radosnego ogrodu w okolicy!

podłużne donice Long TerraformŹródło: www.terraform.pl

podświetlane donice TerraFormŹródło: www.terraform.pl

podłużne donice Long TerraformŹródło: www.terraform.pl

donica gianto nunoni terraform.plŹródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz